سنگ گرانیت زاهدان

سنگ گرانیت زاهدان یکی از روشن ترین گرانیت های استخراج شده از معادن کشورعزیزمان می باشد.سنگ گرانیت زاهدان یکی دیگر از گرانیت های گل پنبه موجود در کشور می باشد که دارای دانه بندی منظم و سطحی یکنواخت به رنگ های اصلی طوسی و دانه های نمک و فلفلی (در اصطلاح) می باشد.از ویژگی های این محصول می توان به جذب آب بسیار کم،ساب پذیری بالا،دوام و مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه،مقاومت این در برابر گرما و سرما و …. .از کاربرد های این سنگ می شود به استفاده هم در نمای داخلی و هم در فضای خارجی در طراحی مورد استفاده قرار دهید.

ویژگی ها مزایا و معایب سنگ گرانیت زاهدان

از ویژگی های این سنگ می توان به داشتن سطح یکنواخت و یکپارچه،مقاومت بالای این سنگ در برابر گرما و سرما،دوام بالا در برابر خش پذیری و فشار وارده بر سطح این سنگ اشاره کرد.از ویژگی های بسیار مهم این سنگ می شود به مقاومت در برابر نفوذ آب و جذب بسیار اندک در سطح این سنگ اشاره کرد دلیل این موضوع هم می تواند به این دلیل باشد سطح سنگ خلل و فرج بسیار کمی دارد.از معایب ایم کالا می شود به وزن بالا و ایجاد بار مرده در ساختمان اشاره کرد.

کاربرد های سنگ گرانیت زاهدان

گرانیت زاهدان به ویژگی های خاصی که دارد که برخی از این موارد این محصول را منحصر به فردی نسبت به مابقی سنگ های گرانیتی در کشور کرده است.به همین علت این سنگ می تواند در تمامی فضا های داخلی و همچنین فضای بیرونی مورد استفاده قرار بگیرد.این سنگ به علت ویژگی های ذکر شده مانند مقاومت در برابر گرما،سرما،مقاومت در مقابل فشار و ضربه  و بسیاری از ویژگی های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.از دیگر کاربرد های آن می توان به استفاده سنگ فرش کردن پارکین و همچنین دیواره پارکینگ،سنگ فرش کردن پیاده رو،سنگ کردن راه پله،نمای خارجی ساختمان وهمچنین استفاده در صفحه کابینت و پیشخوان،میزکانتر(جزیره)آشپزخانه نام برد.

قیمت خرید گرانیت زاهدان

قیمت این سنگ به چندین عامل مختلف بستگی دارد.در اولین مورد می توان به نوع معدن استخراج شده آن اشاره کرد،ضخامت این سنگ تاثیر مستقیم در قیمت آن دارد،سطح بدون غده و یکنواخت و روشن تر قیمت بالا تری دارد،ابعاد سنگ هر چه انداره ی بزرگتری داشته باشد قیمت بالا تری دارد،کیفیت ساب و پولیش خوری و کیفیت فراوری این سنگ تاثیر زیادی در قیمت آن دارد.عوامل ذکر شده برخی موارد دیگر علت افزایش قیمت این نوع سنگ می شود.

معادن سنگ گرانیت زاهدان

این گرانیت در فاصله ی 85 کیلومتری جنوب شرق زاهدان قرار گرفته و استخراج می شود. دراین منطقه معادن گرانیت زاهدان زیادی وجود دارد که معروف ترین این معادن که گرانیت های آن دارای دانه بندی و نقش و رنگ بهتر می باشد معدن اسماعیل زهی است که جزو یکنواخت ترین معادن می باشد.ذخایر این سنگ گرانیت در تمامی معادن موجود در زاهدان حدودا بین دو میلیون تا دومیلیون و پانصد تن می باشد که بصورت سالیانه هفتاد هزار تن استخراج می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست