سنگ گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان یکی دیگر از تولیدات سنگ از معادن ایران می باشد.این سنگ گرانیت در طیف های رنگی مختلفی موجود می باشد این تم های رنگی شامل طوسی،کرم و پرتغالی هستند  که معروف ترین این سنگ ها گرانیت نهبندان طوسی می باشد که به این سنگ ها گاهی گل پنبه ای  نیز گفته می شود.این سنگ گرانیت نسبت به مابقی و سایر گرانیت ها درجات و کیفیت پایین تری و ضعیف تری دارد. باف و سطح دانه ای شکل  این سنگ ساختار بسیار درشت تری دارند. این سنگ در صنعت ساختمان سازی کاربرد های گوناگونی مانند پله و راه پله و آشپزخانه و …. دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.در توضیحات زیر بصورت کامل به به این سنگ می پردازیم.
 

ویژگی های سنگ گرانیت
از ویزگی های این سنگ می توان به مقاومت این سنگ در برابر ضربه،دوام بالادر برابر فشار بر سطح این سنگ،توان حرارتی در برابر گرما و سرما،استفاده از این محصول در هر نوه آب خای از مرطوب تا خشک باعث می شود که هیچ تغییر رنگی صورت نم گیرد،مقاومت این کالا در برابر آب (به علت داشتن سطحی غیر متخلخل می باشد)،مقاوم بودن در برابر مواد قلیایی و شیمایی،از معاییب سنگ گرانیت نهبندان می توان به ایجاد بار مرده در ساختمان،از ئیگر معایب می توان به وزن بالا این محصول اشاره کرد.
 

کاربرد سنگ گرانیت
سنگ گرانیت نهبندان به علت داشتن ویزگی های در بال ذکر شده است  را می توان در ابعاد های بسیار گشترده مورد استفاده قرار داد.از کاربرد های این سنگ می توان به فضاهای داخلی ساختمان(کف ساختمان،راه پله،پاگرد،دیواره و کف پارکینگ،کف آشپزخانه و …) و همچنین در فضا های خارجی (کف پوش ،سنگ نما و …)اشاره کرد
نکته:قابل ذکر می باشد سنگ های گرانیت به علت جذب پایین آب،ملات و سیمان چسبندگی خوبی ندارد و بسیار کم در نمای ساختمان بکار میرود.می توان با استفاده از اسکوپ در نمامی ساختمان مورد استفاده قرار داد.
 

قیمت سنگ گرانیت نهبندان
گرانیت نهبندان مانند مابقی سنگ ها از چند عامل برای افزایش قیمت پیروی می کند.که به مواردی از علل ها می پردازیم،یکی از مهم ترین عامل ها در قیمت سنگ ضخامت آن می باشد که هرچه ضخامتش بیشتر شود بایستی هزینه بیشتری پرداخت کرد.از دیگر موارد می توان به ابعاد تولید شده سنگ اشاره کرد.ابعاد سنگ گونه های مختلفی دارد مثل اسلب،نمره یا حکیمی،طولی و … که هر کدام یک دارای قیمت های مختلف می باشد.هرچه ابعاد سنگ بزرگ تر و بیشتر باشد مقدار قیمت آن به متر مربع افزایش پیدا می کند. از دیگر عامل ها می توان  به معدن استخراجی این سنگ اشاره کرد که هرچه کیفیت سنگ از معدن استخراجی بیشتر باشد قیمت آن نیز افزاش می باشد.و از دیگر موارد می توان به فاقد غده در سنگ اشاره کرد، سطحی کاملا صاف و یک دست داشته باشد.این مورد هم قابل ذکر می باشد که هرچه فراوری سنگ بهتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد..
 

معدن گرانیت نهبندان
بیشترین معادن سنگ گرانیت در استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان واقع شده است.این شهرستان با داشتن معادن مختلف بصورت ماهانه چند هزار تن گرانیت نهبندان استخراج می شود و با انجام مراحل فراوری به ساز ها و ابعاد مختلف به فروش می رسند..

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست