کابینت فلزی

وقتی صحبت از کابینت فلزی به میان می آید افراد تصوری از کابینت های سنتی و منسوخ شده در ذهنشان خطور می کند مخصوصا که امروزه در اکثر منازل از کابینت آشپزخانه چوبی استفاده می شود و بیشتر افراد تصورشان از کابینت فلزی کابینت هایی است که در آشپزخانه های بزرگ مانند رستوران ها و هتل ها موجود می باشد.از طرفی دیگر استفاده از کابینت های فلزی سبب یکپارچگی در فضای آشپزخانه می شود و ظاهری زیبا و مدرن به آشپزخانه شما می بخشد.کابینت های فلزی با دوام هستند و به راحتی می توانند سبک سنتی و قدیمی منزل شما را تغییر داده و سبک مدرنی در فضای آشپزخانه تان ایجاد کنند. رنگ کردن فلز بسیار آسان است و تمیز کردن آن نیز ساده می باشد.اما در کنار این ویژگی هایی که به صورت کلی بیان کردیم یکسری معایب نیز دارند، به طور مثال کابینت های فلزی که از جنس استیل انتخاب می شوند بسیار گران هستند.سطوح کابینت استیل به راحتی اثر انگشت و لکه های چربی را نشان می دهد.رنگ آن باعث ایجاد فضایی سرد در آشپزخانه می شود، از دیگر معایب استفاده از کابینت های فلزی سنگین بودن آن است.

کابینت فلزی جدید-کابین نت

شما می توانید جهت بهتر جلوه دادن کابینت های فلزی آشپزخانه تان آنها را رنگ کنید کابینت فلزی دورنگ نیز بسیار زیبا می باشد این کار باعث بهتر جلوه دادن آن در محیط آشپزخانه می شود برای انجام صحیح رنگ آمیزی نکات زیر را در نظر داشته باشید.

اجرای کابینت فلزی در آشپزخانه بزرگ-کابین نت

مزایای کابینت فلزی آشپزخانه

در این قسمت می خواهیم یکسری از مزایای کابینت های فلزی را نسبت به کابینت های چوبی نام ببریم.
1-کابینت های فلزی به راحتی خراب نمی شوند و نیاز به تعویض و جایگزینی درب ها ندارند در نتیجه شما هزینه ای اضافی بابت تعمیر و نگهداری از آنها پرداخت نخواهید کرد.
2-به دلیل رطوبت بالای محیط آشپزخانه و در معرض آب بودن کابینت ها، کابینت های چوبی ممکن است دچار مشکل و تورم شوند اما کابینت های فلزی مقاوم تر هستند.
3-کابینت آشپزخانه فلزی به هیچ وجه در اثر رطوبت دچار تاب خوردگی نمی شود.این موضوعی است که در کابینت های ساخته شده از چوب به مرور زمان وقتی در معرض رطوبت قرار می گیرند شاهدش هستیم.
4-نصب کابینت های فلزی بسیار راحت تر از کابینت های چوبی است زیرا کابینت های فلزی از قبل مونتاژ می شوند و سپس به محل نصب ارسال می گردند و تنها کاری که نیاز است انجام دهید پیچ کردن آنها به دیوار است.
5-استفاده از استیل ضد زنگ برای ساخت کابینت ظاهری بسیار جذاب و فوق العاده به محیط آشپزخانه می بخشد.
6-استیل ضد زنگ باعث ایجاد فضایی مدرن و خیره کننده در محیط آشپزخانه شما می شود.
7-استفاده از ورق های استیل ضد زنگ برای ساخت این کابینت پایان کاری کاملا صاف و یکدست را در آشپزخانه شما ایجاد می کند.
8-استیل ضد زنگ کاملا بهداشتی است و به آسانی تمیز می شود به همین دلیل در اکثر رستوران ها و هتل ها از این نوع کابینت ها استفاده می شود.
9-کابینت استیل دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود و برای پاک کردن سطوح آنها نیازی به استفاده از مواد شیمیایی قوی نیست.
10-به کار بردن استیل ضد زنگ در آشپزخانه ها می تواند نور را منعکس کند و همین امر سبب بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه می شود.
11-کابینت های فلزی باعث ایجاد یکپارچگی در فضای آشپزخانه می شود هر چند که این نوع از کابینت ها تنوع کابینت های چوبی را ندارند ولی بسیار کاربردی و زیبا هستند.کابینت فلزی مخصوصا جنس استیل به راحتی اثر لکه و چربی را نشان می دهد و شما مجبور خواهید بود به طور مرتب جای لکه های باقی مانده بر روی کابینت را پاک نمایید.

کابینت فلزی شیک و خاص-کابین نت
در گذشته بیشتر از کابینت های فلزی در آشپزخانه ها استفاده می کردند اما استفاده از این کابینت های فلزی چالش مخصوص به خود را داشت یکی از بزرگترین چالش های استفاده از کابینت فلزی زنگ زدگی آنها می باشد.برای پاک کردن اثر زنگ زدگی از کابینت های فلزی بایستی در ابتدا آثار زنگ زدگی را از سطح کابینت ها پاک نمایید.

نکات رنگ آمیزی کابینت فلزی

1-رنگی که برای کابینت آشپزخانه فلزی تان انتخاب می کنید حتما رنگ روغنی باشد زیرا لاتکس می تواند از فلز جدا شود شما می توانید از رنگ های اسپری هم برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه استفاده نمایید.
2-قبل از انجام رنگ آمیزی حتما کابینت های خود را از هر گونه اثر لکه و چربی پاک نمایید تمیز کردن سطوح جهت آماده سازی کابینت برای رنگ بسیار مهم می باشد.
3-در صورتیکه این متریال را برای آشپزخانه تان انتخاب می کنید بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که ترند هستند در این صورت کابینت های فلزی شما همواره جذابیت ظاهری خود را دارد.
به طور کلی فلز جزء متداول ترین موادی است که در آشپزخانه استفاده می شود و سبب مدرن تر دیده شدن فضای آشپزخانه می گردد همچنین این نوع از کابینت کاملا با دوام است و برای مدتی طولانی می توانید از آن استفاده نمایید.

رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی کابینت فلزی

-رنگ اکریلیک: این رنگ بر پایه آب است و اکثر نقاشان این رنگ را ترجیح می دهند. همچنین تمیز کردن این رنگ با آب بسیار ساده است این رنگ پس از خشک شدن باعث مقاومت کابینت ها در برابر آب می شود.برای اینکه رنگ آکریلیک به سطح کابینت بچسبد بایستی در ابتدا سطوح کابینت را سمباده زده و از یک پرایمر استفاده نمایید.
-رنگ گچ: رنگ های گچی تنوع بالایی دارند و برای چسبیدن این رنگ به سطح کابینت نیازی به هیچ گونه اقدامات اولیه نمی باشد.
-اسپری رنگ: در صورتیکه می خواهید رنگ آمیزی کابینت شما به سهولت انجام شود می توانید از اسپری های رنگ  استفاده کنید.برای رنگ آمیزی کابینت های فلزی با اسپری رنگ باید ابتدا سطح کابینت را کاملا تمیز کرده و سپس با استفاده از یک سنباده سطح کابینت را صاف کنید تا رنگ به صورت یکدست در سطوح کابینت پخش شود.
-رنگ روغن: شما می توانید از رنگ های روغنی برای رنگ آمیزی سطوح کابینت آشپزخانه خود استفاده نمایید رنگ روغن بهترین گزینه برای رنگ آمیزی این نوع از کابینت ها می  باشد و بهترین نتیجه را در طولانی مدت به شما می دهد.

ایده هایی برای کابینت فلزی جدید و شیک آشپزخانه تان

کابینت های فلزی به دلیل جادار بودن برای استفاده در آشپزخانه ها بسیار مناسب هستند شما می توانید ظروف و مواد غذایی را به راحتی در این کابینت ها جا دهید.
1-استفاده از استیل ضد زنگ بهترین گزینه برای کابینت های فلزی آشپزخانه است هر چند که از نظر قیمتی گرانتر از سایر کابینت های فلزی می باشد ولی جذابیت و ماندگاری بیشتری دارد و در طولانی مدت شما نیازی به تعمیر مجدد و صرف هزینه اضافی ندارید.
2-اگر کابینت آشپزخانه شما فلزی است نیازی نیست که درب های آن نیز از فلز ساخته شود. شما می توانید از شیشه برای درب های کابینت آشپزخانه تان استفاده نمایید که باعث ظرافت و زیبایی آشپزخانه می شود و به راحتی می توان داخل کابینت را مشاهده نمود.
3-کابینت های فلزی دیواری با ظاهر براقی که دارند سبب ایجاد سبک مدرن در آشپزخانه شما می شوند شما می توانید آنها را به رنگ های مشکی یا نقره ای انتخاب نمایید.
4-اکثر افراد به دلیل ظاهر براق و جادار بودن از کابینت های فلزی استفاده می کنند، شما می توانید از رنگ های پاستیلی نیز برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه فلزی تان استفاده کنید رنگ هایی مانند زرد،آبی، سفید و غیره تا مطابق با فضای آشپزخانه تان باشد.
5-رنگ سفید برای کابینت های فلزی رنگی رایج است زیرا باعث ظرافت و تمیزتر دیده شدن محیط آشپزخانه شده و فضا را بزرگتر نشان می دهد. رنگ قرمز نیز به دلیل اینکه رنگی گرم و قوی می باشد باعث ایجاد یک آشپزخانه کاملا مدرن می گردد.

6-شما می توانید در طراحی آشپزخانه چوب و فلز را با هم به کار ببرید تا جذابیت آشپزخانه شما بیشتر شود به طور مثال شما می توانید یک قسمت از آشپزخانه را با کابینت استیل و قسمتی دیگر را با کابینت چوبی دیزاین نمایید.
7-کابینت های فلزی همیشه بیان کننده سبک مدرن در آشپزخانه است یک آشپزخانه کاملا مسطح و زاویه دار براق که به راحتی می توان از آن برای نگهداری ظروف و مواد غذایی استفاده نمود.

روش پاک کردن زنگ زدگی کابینت فلزی

1-در ابتدا کابینت های  فلزی آشپزخانه را با استفاده از تمیز کننده هایی بر پایه آمونیاک و یک پارچه کاملا تمیز کنید.سپس کلیه رسوبات ناشی از زنگ زدگی را از داخل کابینت ها پاک نمایید.
2-در مرحله بعد با استفاده از یک برس سیمی داخل کابینت ها را بکشید تا کلیه آثار زنگ زدگی جدا شوند.
3-پس از آن با استفاده از یک سنباده متوسط سطح کابینت ها را سنباده بزنید تا الباقی زنگ زدگی از بین برود با استفاده از سنباده می توانید تمامی زوایا و گوشه های کابینت را از زنگ زدگی پاک نمایید.
4-بعد از سنباده زدن اسید فسفریک را با استفاده از اسپری بر سطح کابینت بپاشید این کار سبب می شود تا قسمت های زنگ زده کابینت که به چشم نمی آیند به فسفات آهن تبدیل شوند. بعد از اسید پاشی کابینت ها،اجازه دهید تا یک شب کامل اسید روی کابینت فلزی باقی بماند.
5-بعد از عمل کردن اسید فسفریک بر روی زنگ زدگی های کابینت های فلزی  با استفاده از یک برس سیمی زنگ زدگی اضافی باقی مانده را پاک کنید.
6-بعد از اتمام برس زدن،داخل کابینت ها را با استفاده از یک پرایمر بر پایه روغن آغشته نمایید و اجازه دهید پرایمر خشک شود.
7-بعد از خشک شدن پرایمر با استفاده از رنگ روغنی کلیه سطوح کابینت را رنگ آمیزی کنید.رنگ آمیزی به این صورت باشد که در ابتدا یک لایه نازک سطوح را رنگ آمیزی کرده و اجازه دهید کاملا خشک شود سپس یک لایه دیگر سطوح را رنگ کنید.

5/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed