کابینت مدرن

کابینت مدرن یکی از پر طرفدارترین سبک های کابینت آشپزخانه می باشد،کابین نت ارائه دهنده و اجرا کننده کابینت در سبک های متنوع می باشد. طراحی به سبک مدرن برای افراد مختلف مفهوم متفاوتی دارد در کل اگر شما سبک طراحی مدرن را می پسندید ممکن است برای بازسازی کابینت های آشپزخانه تان نیز از کابینت های مدرن استفاده نمایید.سبک طراحی مدرن از شروع جنگ جهانی اول آغاز شد. در این سبک از طراحی شما شاهد سطوحی صاف با کمترین تزیینات ممکن خواهید بود.طراحی مدرن به هیچ عنوان تزیینات و شلوغی سبک کلاسیک آشپزخانه ها را ندارد.سبک مدرن آشپزخانه با طراحی زیبا،درب های ساده و قاب قابل تشخیص است.در طراحی مدرن جزیره آشپزخانه نیز می تواند کابینت های مدرن را در بر گیرد و همچنین دارای اجزایی برای نگه داری از ظروف آشپزی و سایز لوازم می باشد.

 

کابینت مدرن در آشپزخانه کوچک-کابین نت

عوامل تاثیر گذار بر کابینت مدرن

عوامل تاثیر گذار بر سبک مدرن آشپزخانه شامل : استفاده از کابینت های استیل،پلاستیک و شیشه می باشد.عموما کابینت های استیل القا کننده سبک مدرن در آشپزخانه ها می باشند،شیشه در سبک مدرن به صورت مات و یا نیمه مات مورد استفاده قرار می گیرد روشی ساده که علاوه بر تاثیر در آشپزخانه مدرن شما بسیار مقرون به صرفه است.ورق های ام دی افی که برای آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند می توانند ورق هایی با روکش چوب،ورق های هایگلاس و همچنین ورق های لمینت باشند.بر خلاف کابینت های کلاسیک آشپزخانه که به طور کلی از چوب ساخته می شوند،در سبک مدرن می توان علاوه بر استفاده از چوب در طراحی از فلز،شیشه و ورق های فشرده پلاستیکی نیز استفاده کرد و طرحی بسیار منحصر به فرد ایجاد نمود.

کابینت مدرن طرح چوب-کابین نت

علاوه بر مواد اولیه که بر سبک مدرن آشپزخانه تاثیر گذار هستند عاملی دیگر یعنی رنگ نیز در ایجاد زیبایی و چشم نواز بودن هر چه بیشتر این سبک تاثیر گذار است.در کنار رنگ طبیعی روکش های چوب که در این طراحی مورد استفاده قرار می گیرد شاهد رنگ هایی گرم و سرد و ترکیبی از این دو مانند رنگ های زرد،خاکستری،آبی،قرمز،سبز و نارنجی هستیم که کابینت های آشپزخانه را هر چه بیشتر منحصر به فرد تر می کنند.در سبک مدرن آشپزخانه ما شاهد کابینت های بزرگ و پر از نقش و نگار نیستیم، کشو ها همگی جمع و جور هستند و در عین حال از حداکثر فضای آشپزخانه استفاده شده است.

کابینت مدرن سفید و طرح چوب-کابین نت

غیر از رنگ و ماده اولیه ای که در ساختار آشپزخانه مدرن به کار می روند فرم و شکل ظاهری درب های کابینت نیز بسیار حائز اهمیت هستند.در طراحی مدرن درب ها دارای سطحی صاف و فاقد هر گونه حکاکی می باشند و از قرار گیری جزییات بر روی آنها جلوگیری شده است. شما شاهد هیچ گونه تاج ، منبت کاری ، کنده کاری و اجزای تزیینی نخواهید بود و عمدتا سطوح صاف و یکدست هستند.
در طراحی مدرن آشپزخانه، شما فضایی راحت تر و مطبوع تر جهت استفاده خواهید داشت و این سبک از طراحی در میان افرادی که در آشپزخانه خود تعداد پنجره های زیاد و یا حتی تعداد کمی پنجره دارند نیز مورد استقبال قرار گرفته است.منازلی که فضای کمی برای قرار گیری کابینت های آشپزخانه دارند نیز سبک مدرن را برای آشپزخانه خود ترجیح می دهند. زیرا کاربرد کابینت هایی بدون تزیینات اضافی برای فضاهای کوچک تر بسیار مناسب تر است.نگه داری از کابینت های مدرن بسیار آسان است شما می توانید مانند سایر انواع کابینت با استفاده از آب ولرم و مایع ظرفشویی به راحتی توسط یک پارچه سطح کابینت ها را از لکه ها پاک کرده و سپس خشک نمایید. شما حتی می توانید از مواد پاک کننده غیر ساینده نیز برای تمیز کردن سطوح استفاده نمایید. برای کابینت های پلی گلاس و کابینت هایگلاس به هیچ عنوان از پارچه زبر برای پاک کردن سطوح استفاده نکنید تا دچار خط و خش نشود.سطوح کابینت های استیل آشپزخانه را نیز به دلیل نمایش دادن اثر انگشت و لکه مرتب تمیز نمایید تا زیبایی ظاهری کابینت های مدرن آشپزخانه تان حفظ گردد.

ایده هایی برای کابینت مدرن آشپزخانه

-استفاده از رنگ مشکی،اگر شما به دنبال ظاهری ساده برای آشپزخانه مدرن خود هستید می توانید رنگ مشکی را برای کابینت های خود انتخاب کنید.
-استفاده از کابینت های چوبی براق(هایگلاس)، استفاده از این ورق ها علاوه بر ایجاد حس استفاده از چوب طبیعی باعث گرمتر و جذاب تر شدن فضای آشپزخانه شما می شود.
-طرح دیگری از کابینت های مدرن استفاده از کابینت هایی تا سقف و بدون هر گونه دربی است که کاملا فضای آشپزخانه شما را مدرن می کند. در این طراحی تمامی وسایلی که در طبقه های کابینت چیده می شوند در معرض دید قرار دارند.شما می توانید برای این کابینت ها از رنگ های ملایم استفاده کنید تا جذابیت سبک مدرن را بیشتر کند.

-در صورتیکه استفاده از رنگ مشکی برای شما کمی سخت است شما می توانید از رنگ هایی مانند سرمه ای تیره نیز برای کابینت آشپزخانه مدرن خود استفاده نمایید تا علاوه بر سادگی فضایی مدرن تر را برای آشپزخانه تان ایجاد کند.

-استفاده از صفحه کابینت سنگ طبیعی به طور مثال شما می توانید کابینت مدرن طرح چوب خود را با یک صفحه کابینت گرانیت ترکیب کنید تا یک طراحی مدرن تر داشته باشید.در طراحی مدرن برای حفظ هر چه بیشتر ظاهر مدرن آشپزخانه، سنگ طبیعی که بر روی کانتر و جزیره قرار می گیرد ابزار نمی خورد تا همان حس سادگی و هماهنگی با سطوح صاف درب های کابینت را حفظ نماید.

-شما می توانید با انتخاب رنگ سفید برای کابینت های مدرن آشپزخانه تان فضایی روشن تر و بزرگ تر را در محیط آشپزخانه ایجاد کنید. شما حتی می توانید کابینت های سفید را با صفحات کابینت بامبو ترکیب کنید تا زیبایی بیشتری را در طراحی آشپزخانه تان ایجاد کند.

-شما می توانید از رنگ سبز تیره نیز در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن تان استفاده کنید. ترکیب رنگ سبز و رنگ سفید فضایی کاملا مدرن برای آشپزخانه تان ایجاد می کند.رنگ سبز جزو رنگ هایی است که باعث ایجاد فضایی گرم در آشپزخانه شما می شود.

-در کنار استفاده از متریال های مناسب برای طراحی کابینت مدرن آشپزخانه تان شما می توانید از یراق آلات مناسب که بیشتر نشان دهنده سبک مدرن آشپزخانه هستند در آشپزخانه تان استفاده نمایید. به طور مثال شما می توانید کابینت های مدرن سفید رنگ خود را با یراق آلات برنجی هماهنگ کنید تا محیطی مدرن تر داشته باشید.یراق آلات و اکسسوری ها یکی از موثر ترین گزینه ها در طراحی مدرن کابینت آشپزخانه ها محسوب می گردند.

-در طراحی مدرن کابینت ها شما هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ مورد نظر خود ندارید و بر خلاف سبک کلاسیک که می توانیم شاهد یکسری رنگ های خاص در طراحی آن باشیم.طراحی مدرن هیچ گونه محدودیتی در انتخاب رنگ ندارد و شما می توانید با توجه به طراحی و دکوراسیون منزلتان رنگ دلخواه را انتخاب و در آشپزخانه به کار ببرید.

-استفاده از کابینت های استیل یکی دیگر از ایده هایی است که القا کننده سبک مدرن در آشپزخانه شما می شود شما می توانید کابینت استیل را به صورت تلفیقی با کابینت روکش چوب در محیط آشپزخانه تان استفاده نمایید تا جلوه زیبا تری را ایجاد کند.

-شما می توانید از کابینت های براق در طراحی آشپزخانه تان استفاده کنید مانند استفاده از کابینت های هایگلاس و پلی گلاس در طراحی کابینت های مدرن آشپزخانه تان که براقیت این نوع از کابینت ها جذابیتی منحصر به فرد به آشپزخانه منزل شما می دهد.

-سبک مدرن طرفدار سادگی است پس در این سبک از قرار دادن قاب و دستگیره های پر زرق و برق بر روی درب کابینت ها خود داری کنید برای اینکه سبک مدرن آشپزخانه تان به درستی حس شود شما می توانید کابینت هایی بدون دستگیره برای آشپزخانه تان در نظر بگیرید یا حتی از یراق آلات مگنتی استفاده نمایید تا ظاهری مدرن تر به آشپزخانه تان بدهد.

-سبک مدرن مناسب برای هر گونه ابعاد آشپزخانه ای می باشد شما می توانید هم در فضای کوچک و هم فضای بزرگ از این سبک استفاده نمایید. به طور مثال شما می توانید برای فضاهای کوچک کابینت سفید را به تنهایی یا تلفیقی با کابینت های طرح چوب استفاده نمایید تا فضای شما را بزرگتر و روشن نشان دهد و برای فضای بزرگتر به دلیل داشتن فضای کافی شما هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب رنگ ندارید و هر رنگی را مطابق با طراحی داخلی منزلتان می توانید برای کابینت های آشپزخانه تان در نظر بگیرید.
کابینت مدرن سفید طوسی به دلیل سادگی ،شیک بودن و سطوح صافش مورد توجه اکثر طراحان داخلی و معماران بوده است همین امر سبب شده که این سبک از کابینت آشپزخانه همواره مورد استقبال آنها قرار گیرد.سادگی و مدرن بودن این سبک سبب شده تا همواره محیطی پویا درآشپزخانه خود داشته باشید و محیط آشپزخانه برایتان خسته کننده نباشد.

5/5 - (38 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed