کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک مورد پسند افرادی با روحیات انعطاف پذیر نسبت به تغییر دکوراسیون منزل است.مانند هر سبکی از کابینت آشپزخانه که به مرور زمان متحمل یکسری تغییرات می شود کابینت نئوکلاسیک نیز تغییر می کند و از سرعت رشد زندگی مدرن تقلید می کند.این ویژگی کابینت های نئوکلاسیک و انطباق آن با سبک مدرن سبب شده تا کابینت های نئوکلاسیک نه تنها در میان طراحان و معماران بلکه در میان صاحبان منازل نیز محبوبیت پیدا کنند و افراد بیشتری خواهان استفاده از این نوع کابینت ها در منازل خود باشند.سبک نئوکلاسیک ابداع شد تا همواره ما بتوانیم آشپزخانه هایی به سبک سنتی و کلاسیک را در فضای مدرن  خانه خود داشته باشیم. طرحی به دور از تمامی تجملات سبک کلاسیک با ظاهری شبیه به آن و به دور از شلوغی،در اصل کابینت نئوکلاسیک را می توان با تمرکز بر  سادگی ، هماهنگی، تناسب و تقارن به راحتی تعریف نمود.

کابینت نئوکلاسیک شیک و جذاب-کابین نت

کابینت نئوکلاسیک یکی از سبک های اجرایی کابینت در منازل است که می توان گفت بین سبک کلاسیک و مدرن قرار دارد. به این صورت که پیچیدگی و شلوغی کابینت های کلاسیک را نداشته و از طرفی دیگر مانند کابینت مدرن ظاهری ساده و شیک که در آن همه چیز پنهان و مدرن باشد را نیز ندارد .سبک نئوکلاسیک را نه می توان سبکی کاملا کلاسیک بیان کرد نه سبکی کاملا مدرن، بلکه سبکی بین این دو نوع از طراحی کابینت های آشپزخانه است. در گذشته مردم علاقه فراوانی در استفاده از سبک های کلاسیک برای آشپزخانه و منازل خود داشتند، سبکی که بیان کننده تجمل و شکوه در هر خانه ای بود .بعدها در قرن 18 و 19 میلادی علاقه اکثر صاحبان منازل به سمت استفاده کمتر از تزیینات در آشپزخانه ها سوق داده شد و سلیقه افراد به ساده تر و مدرن تر شدن آشپزخانه ها تغییر کرد. به مرور زمان حکاکی ها و تزیینات شلوغ که جزو اصلی ترین ویژگی کابینت های کلاسیک بود که الهام گرفته شده از طرح های پر تجمل و با شکوه کلاسیک بودند جای خود را به طرح های ساده تر دادند.

کابینت نئوکلاسیک طوسی-کابین نت

در سبک نئوکلاسیک عمدتا شاهد استفاده از رنگ هایی بر پایه رنگ های کلاسیک هستیم که منشا طبیعی داشته باشند مانند استفاده از رنگ های سفید(که شامل انواع رنگ های خانواده سفید تا شیری رنگ می باشد )،رنگ شنی،بژ،خاکستری،قهوه ای تیره و روشن و رنگ های طلایی و برای ایجاد کنتراست بهتر در فضای آشپزخانه از رنگ های تیره و پر رنگ استفاده می شود تا زیبایی فضای آشپزخانه را بیشتر نماید.
در آشپرخانه هایی که در آنها از کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود نحوه چیدمان کابینت ها، رنگ و مواد طبیعی که برای کابینت های آشپزخانه انتخاب می نمایید همگی سبب ایجاد فضایی فوق العاده کاربردی و راحت در آشپزخانه شما می شوند. در آشپزخانه نئوکلاسیک مانند آشپزخانه های کلاسیک جزییات بسیار مورد توجه هستند. مانند انتخاب متریال مناسب برای میز کانتر آشپزخانه، صندلی هایی که در اطراف جزیره قرار می گیرند و میز ناهار خوری، همگی این گزینه ها در کنار هم علاوه بر تاثیر مستقیم بر روی سبک کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه شما، بر ظاهر کلی منزلتان نیز بسیار تاثیر گذار خواهند بود. در آشپزخانه ای با کابینت نئوکلاسیک به هیچ وجه نیاز نیست که لوازم برقی پشت کابینت ها قرار گیرند و از نظر ها مخفی باشند آنها می توانند در معرض دید باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که وسایل برقی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می دهید بایستی با سبک کابینت نئوکلاسیک هماهنگی لازم را داشته باشند.

کابینت نئوکلاسیک سفید-کابین نت

ویژگی های کابینت نئوکلاسیک

1-کابینت های نئوکلاسیک در واقع حالت مدرن کابینت های کلاسیک هستند که فقط شکل ظاهری آنها ساده تر شده است.
2-کابینت نئوکلاسیک برای اجرا به فضای کافی نیاز دارد تا بتواند تقارن را به خوبی نشان دهد.اساس طراحی کابینت های نئوکلاسیک بر پایه تناسب بین خطوط روشن و اشکال هندسی ساده کابینت ها می باشد.
3-کابینت نئوکلاسیک مانند کابینت های کلاسیک دارای خطوطی واضح و مستطیل شکل است.
4-در کابینت های نئوکلاسیک ما شاهد استفاده از یک رنگ اصلی در کابینت ها می باشیم یک رنگ اصلی و طبیعی برای کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای ایجاد کنتراست صفحات کانتر را به رنگ مخالف انتخاب می کنند تا جذابیت آشپزخانه دو چندان شود.تنوع رنگ در کابینت های نئوکلاسیک بالاست اما اکثرا رنگ های سفید،خاکستری،بژ و طلایی مورد استفاده قرار می گیرند.
5-در این سبک درب های کابینت اغلب با کنده کاری کمتری دیده می شوند. در برخی از قسمت ها کابینت ها به صورت قفسه هایی بدون درب و مشبک یا با درب های شیشه ای هستند که به راحتی می توان محتویات داخل کابینت را مشاهده کرد و این امر می تواند سبب گردش هوا در فضای داخلی کابینت ها شود.
6-در کابینت نئوکلاسیک شما نمی توانید درب هایی با حکاکی های شلوغ و با شکوه و یا تاج های کنده کاری شده را مشاهده نمایید. اغلب درب ها و کابینت ها طراحی ساده و حکاکی بسیار کمی دارند که گویای سبک نئوکلاسیک در آشپزخانه ها می باشد.
7-در این سبک شاهد سرستون ها و ستون هایی با کنده کاری و حکاکی های شلوغ نخواهید بود بیشتر این کابینت ها به سمت سادگی و مدرنیته پیش می روند.
8-در کابینت نئوکلاسیک می توان از ام دی اف با روکش چوب طبیعی و همچنین چوب طبیعی استفاده نمود.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کابینت کلاسیک

-فضایی که برای اجرای کابینت کلاسیک مورد نیاز است فضایی بزرگ می باشد تا بتواند تمامی ریزه کاری های کابینت ها و جزییات را به خوبی نمایش دهد و در فضاهای کوچک این طرح مجلل ویژگی های ظاهریش به خوبی نمایان نمی شود و مناسب فضاهای کوچک نیست اما کابینت های نئوکلاسیک به دلیل طرح های ساده تری که دارند می توان از آنها در جاهایی با فضای کمتر نیز استفاده نمود.
-آشپزخانه مکانی است برای پخت و پز مسلما در هنگام آشپزی بخارات غذایی که طبخ می شود به همراه روغن به سطوح کابینت ها می چسبد. در کابینت های کلاسیک به دلیل داشتن حکاکی های بسیار زیاد و جزییات کار در صورتی که کثیف شوند، زمان بسیار زیادی لازم است تا سطوح را از آلودگی و لکه ها پاک نمایید، اما در کابینت نئوکلاسیک به دلیل داشتن طرحی ساده تر شما زمان کمتری را صرف پاک نمودن سطوح از لکه ها می کنید.

-طراحی کابینت کلاسیک بسیار شلوغ و پر از حکاکی است و شما شاهد جزییات و ریزه کاری های بسیار زیادی در این سبک از طراحی آشپزخانه هستید اما بر خلاف آن در کابینت نئوکلاسیک علاوه بر طرح دار بودن درب ها شما اثری از شلوغی و جزییات زیاد مشاهده نمی کنید.آشپزخانه هایی به سبک کلاسیک از دیرباز مورد توجه افراد بوده و جزو با شکوه ترین و مجلل تری انواع کابینت آشپزخانه ها می باشند اما کابینت نئوکلاسیک طرحی نو ظهور و نزدیک به مدرن است که امروز رونق خوبی در میان صاحبان منازل پیدا کرده است که هم اصالت سبک های کلاسیک را دارد و هم به سمت مدرن تر شدن حرکت کرده است.
-در هنگام طراحی آشپزخانه قیمت تمام شده آشپزخانه بسیار اهمیت دارد.مسلما هر چه آشپزخانه منزلتان جزییات و ریزه کاری های بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. کابینت های کلاسیک به دلیل حکاکی های زیاد و جزییات کار، زمان ساختشان نیز بیشتر است و قیمت بالاتری نسبت به سایر سبک های کابینت آشپزخانه دارند. اما کابینت نئوکلاسیک به دلیل عدم استفاده از جزییات زیاد در طراحی آشپزخانه قیمتی مناسب تر دارد .حتی اگر شما از یک متریال یکسان برای ساخت هر دو نوع از کابینت ها استفاده نمایید قیمت کابینت کلاسیک به دلیل زحمت و پر کار تر بودن آن از کابینت نئوکلاسیک بیشتر است.

ایده هایی برای کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه

1-استفاده از رنگ های ساده و طبیعی
هنگام ایجاد یک فضای نئوکلاسیک برای آشپزخانه تان بهترین راه استفاده از رنگ های ساده و طبیعی است.بهتر است در این سبک از کابینت ها از نقوش و طراحی های ساده استفاده شود تا بیشتر حالت طبیعی بودن را داشته باشد.
2-انتخاب کانتر تاپ مناسب
استفاده از سنگ های طبیعی مانند گرانیت و یا کوارتز با رنگی متضاد یا همرنگ با کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه سبب ایجاد کنتراستی بهتر در فضای آشپزخانه می شود و گرمای بیشتر را ایجاد می نماید.
3-استفاده از شیشه در درب ها
استفاده از درب های شیشه ای بدون دستگیره برای کابینت های زمینی ، دیواری و جانبی باعث جذابیت بیشتر کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه شما می شود. به کار بردن شیشه هایی به رنگ برنز، کاملاً هماهنگ با قاب ، این ظرافت را تقویت می کند.
4- یراق آلات و شیر آلات
استفاده از دستگیره های بیضی شکل جذابیت کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه را بیشتر می کند.  استفاده از دستگیره ها،یراق آلات و شیر آلات برنزی سبب بهتر دیده شدن سبک نئوکلاسیک آشپزخانه می گردد.
5-پرده ها
پرده هایی که در آشپزخانه نئوکلاسیک منزلتان استفاده می نمایید نباید مانند سبک کلاسیک پر زرق و برق و بسیار مجلل باشند. شما می توانید از پارچه هایی نفیس استفاده نمایید اما در عین حال به صورت ساده اجرا شوند.
6-روشنایی
بدون شک وسایل روشنایی تاثیر بسزایی در کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه دارند و بر روی دکور منزلتان نیز تاثیر گذار هستند.استفاده از لوستر های برنزی چند طبقه و یا نوع دیوار کوب آنها در فضای آشپزخانه باعث ایجاد گرمای بیشتری در این محیط می گردد. بر خلاف سبک کلاسیک شما می توانید از نورهای تزیینی و یا چراغ های ال ای دی برای دیزاین آشپزخانه خود استفاده نمایید.
7-کف آشپزخانه
برای کف کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه منزلتان می توانید به جای پارکت از سنگ،کاشی و سرامیک استفاده نمایید.سقف در آشپزخانه های نئوکلاسیک به رنگ سفید می باشد، رنگ سفید یکدست که می تواند حالت مات یا ساتنی با گچ بری های ساده و متقارن باشد.

5/5 - (48 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed