کابینت هایگلاس

وقتی اسم کابینت های گلاس به میان می آید اولین چیزی که به ذهن ما می رسد یک کابینت آشپزخانه به سبک مدرن و کاملا براق است.ورق های هایگلاس متشکل از نوعی روکش های پی وی سی هستند که به وسیله چسب های مخصوص به نام چسب پی یو آر توسط دستگاه رولینگ پرس بر روی سطوح ام دی اف چسبانده می شوند. روکش های مورد استفاده می توانند تولید داخل و یا وارداتی(روکش های چین و کره) باشند . قیمت این روکش ها بر اساس کیفیت،ثبات رنگ،ضخامت و توانایی ایجاد یک سطح صاف و صیقلی و همچنین مقاومت در برابر خش متفاوت است.هنگامی که تصمیم می گیرید که آشپزخانه خود را بازسازی کنید کابینت ها همیشه در راس امور قرار دارند. هنگام انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه تان باید متریال مد نظرتان،اندازه کابینت ها،سبک طراحی و رنگ مورد نظرتان برای بازسازی آشپزخانه را در نظر بگیرید.به طور کلی فینیش براق به عنوان یک سبک مدرن و شیک در نظر گرفته می شود که بر ارزش منزل شما نیز می افزاید.انواع مختلفی از کابینت های آشپزخانه براق وجود دارند با رنگ بندی های متنوع که به شما کمک می کند تا در انتخاب مناسب کابینت آشپزخانه تان راحت تر باشید.

کابینت هایگلاس شیک در آشپزخانه کوچک-کابین نت

مزایای کابینت های هایگلاس

اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید در نظر داشته باشید که اتمام کار و کابینتی که انتخاب می نمایید می تواند تاثیر چشمگیری بر ظاهر و فضای آشپزخانه شما داشته باشد.کابینت هایگلاس ترک به دلیل براقیت بالایی که دارد جلوه بصری بسیار چشم گیری را ایجاد می کند.کابینت های هایگلاس به دو صورت براق و مات موجود می باشند که این امر بستگی به نوع روکشی دارد که بر روی ورق های هایگلاس قرار می گیرند.روکش کابینتی که برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید بدون در نظر گرفتن متریالی که استفاده می کنید می تواند ظاهری کاملا متفاوت برای آشپزخانه شما ایجاد نماید.
کابینت هایی با سطحی کاملا صاف و براق باعث ایجاد ظاهری تماما مدرن و معاصر برای آشپزخانه شما می شود.و بهترین گزینه برای بازسازی آشپزخانه سنتی شماست.آشپزخانه هایی که در آنها از کابینت هایگلاس کرم و سفید براق استفاده شده به راحتی می توانند نور را منعکس کنند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه گردند، این نوع از کابینت ها مناسب برای فضاهای کوچک نیز می باشد.

آشپزخانه بزرگ زیبا با کابینت هایگلاس-کابین نت

ویژگی های کابینت هایگلاس

1-تمیز کردن آسان: هنگام انتخاب آشپزخانه سهولت تمیز کردن آن جزو نکاتی است که همواره مد نظر قرار می گیرد. سهولت و عدم نیاز به وقت زیاد جهت پاک کردن سطوح همیشه دغدغه صاحبان منازل بوده است. کابینت های هایگلاس بر خلاف انواع دیگر کابینت ها به آسانی پاک می شوند که این امر یکی از بزرگترین مزایای کابینت های هایگلاس براق است.در صورت لکه شدن کابینت هایگلاس سفیدطوسی به سادگی می توان اثر لک را پاک کرد و نیازی به تلاش زیاد جهت پاک کردن اثر لکه ها نمی باشد. دلیل این امر سطح صاف و تقریبا صیقلی کابینت های هایگلاس براق است که امکان پاک کردن آسان را فراهم می کند.برای پاک کردن لکه ها شما می توانید از یک پارچه نرم مرطوب استفاده نمایید تا باعث ایجاد خراش بر روی سطوح کابینت نگردد. علاوه بر اینکه تمیز کردن کابینت های هایگلاس آشپزخانه آسان است، نگهداری این نوع از کابینت های آشپزخانه نیز در مقایسه با سایر انواع کابینت آشپزخانه آسان می باشد.

کابینت هایگلاس طوسی-کابین نت
2-عدم نیاز به آب بندی: کابینت هایگلاس بر خلاف کابینت های ملامینه نیازی به آب بندی خاصی ندارند، زیرا روکش هایی که برای تولید ورق های هایگلاس استفاده می شوند از جنس پی وی سی می باشند و آب را از خود عبور نمی دهند. براق بودن سبب خاصیت ضد آب در این کابینت ها شده است همین امر سبب شده تا در این نوع از کابینت ها نیازی به روش های خاص آب بندی نباشد.هر چند که سطوح براق کابینت ها آثار لک و چربی را به خوبی نشان می دهند، اما به هیچ عنوان لکه چربی و روغن را جذب نمی کنند، در مناطقی که رطوبت هوا بالاست به راحتی می توان از کابینت های گلاس طرح دار برای آشپزخانه استفاده نمود.
3-مقاوم در برابر قارچ و کپک ها: سطح یکپارچه کابینت هایگلاس ترک و روکشی که در تولید این نوع از کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد و عدم جذب آب و رطوبت سبب شده تا قارچ ها و کپک ها نتوانند به راحتی بر روی سطوح صاف و براق کابینت هایگلاس رشد کنند.
4-انعکاس نور: کابینت های هایگلاس با براقیت بالایی که دارند مانند یک آینه در آشپزخانه عمل می کنند و نور را منعکس می نمایند.سطوحی کاملا صاف و براق که نور را منعکس می کنند هر چه براقیت سطح کابینت هایگلاس بیشتر باشد نور بیشتری را می تواند منعکس نماید.براقیت کابینت های هایگلاس با انعکاس بسیار بالای نور سبب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه شما می گردد.بازتاب نور سبب می شود آشپزخانه شما بازتر و روشن تر به نظر برسد، این به این معنی است که مناطقی از آشپزخانه شما که به اندازه کافی نور طبیعی ندارند نیز روشن تر دیده شوند.
5-ظاهری مدرن: سبک های طراحی آشپزخانه ها با توجه به متریال های که در آنها به کار می رود مدام در حال به روز رسانی است . هر چند که سبک ها و متریال های جدیدی متناسب با نیاز صاحبان منازل در بازار عرضه می گردد، اما کابینت هایگلاس سفید همواره ظاهر مدرن آشپزخانه منازل شما را حفظ می کند.این مدل از کابینت های براق با هر طرح و رنگی که در آشپزخانه شما استفاده گردند ظاهری مدرن و لوکس در آشپزخانه منزل شما ایجاد می کنند.رنگ های براق هرگز از مد نمی افتند و همواره محبوبیت خود را دارند و گزینه ای ایده آل برای آشپزخانه مدرن شما هستند.

معایب کابینت هایگلاس براق

در بالا مزایای استفاده از کابینت آشپزخانه هایگلاس را نام بردیم بهتر است که معایب این نوع از آشپزخانه ها را نیز ذکر کنیم تا شما بتوانید پس از بررسی هر دو به نتیجه قابل قبولی برای انتخاب این نوع از کابینت ها برسید.
1-کابینت های هایگلاس براق به راحتی اثر هر گونه لک، اثر انگشت و خراشی را نشان می دهند .در صورتی که به طور مداوم وقت برای تمیز کردن سطوح کابینت آشپزخانه خود ندارید این نقص به خوبی خود را در فضای آشپزخانه نشان می دهد.
2-قیمت بالا یکی دیگر از معایب ورق های هایگلاس است هر چند که جزو گزینه های محبوب برای آشپزخانه به حساب می آیند ولی نسبت به بقیه متریال ها قیمت بالاتری دارند.
3-کابینت های هایگلاس مستعد هر گونه خط و خراشی هستند. سطح این کابینت ها صاف است و به راحتی هر گونه خراشی حتی اگر کوچک باشد به راحتی در آن ها قابل تشخیص است.
4-به هیچ عنوان نمی توان جلوی نشان دادن اثر انگشت بر روی سطوح کابینت های هایگلاس را گرفت برای اینکه ظاهر آشپزخانه تان جذاب باشد باید به طور مرتب سطوح کابینت را از هر گونه لک و اثر انگشتی پاک نمایید.

روش تمیز کردن و نگه داری کابینت هایگلاس براق

اگر می خواهید کابینت های هایگلاس منزلتان همواره براق و با درخشش باشد بایستی هیچ گاه از آن استفاده نکنید! خب مسلما اینکار غیر ممکن است و شما می خواهید از کابینت های هایگلاس سبک مدرن آشپزخانه تان استفاده نمایید و از آشپزی کردن در فضای آن لذت ببرید.کابینت های هایگلاس به راحتی تمیز و نگهداری می شوند.شما به هیچ وجه نمی توانید جلوی لک شدن سطوح کابینت تان را توسط چربی و مواد غذایی بگیرید. این کار تقریبا اجتناب ناپذیر است، شما تنها می توانید با استفاده از مواد تمیز کننده ملایم سطح کابینت تان را پاک نمایید.مواد تمیز کننده قوی و ساینده می توانند به سطوح کابینت آشپزخانه تان آسیب رسانده و براقیت آن ها را از بین ببرند.بیشتر صاحبان منازل کابینت های هایگلاس را به دلیل سهولت در تمیز کردن انتخاب می کنند، زیرا تنها چیزی که برای تمیز کردن سطوح آن مورد نیاز است پارچه نرم و یک شوینده ملایم است.

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن کابینت های هایگلاس

شما برای تمیز کردن سطوح کابینت آشپزخانه به مواد زیر نیاز دارید:
1-پارچه نرم 2-اسپری(جهت پاشیدن مخلوط آب و شوینده) 3-گردگیر
در ابتدا هر گونه آلودگی و  گرد و غبار را با استفاده از گردگیر دستی از سطح کابینت پاک کنید. سپس با استفاده از آب گرم و پارچه نرم سطوح را پاک نمایید، در نظر داشته باشید در صورت ریختن هر گونه ماده غذایی و روغن قبل از خشک شدن آنها لکه ها را پاک کنید زیرا در اثر خشک شدن، لکه ها سخت تر می شوند.دقت داشته باشید که هنگام اعمال فشار بر روی سطوح کابینت سطوح را نخراشید حتما از پارچه های نرم برای پاک کردن لکه ها استفاده نمایید پس از پاک کردن کامل سطوح از لکه ها با استفاده از یک پارچه خشک و تمیز سطوح کابینت را پاک نمایید.

کابینت هایگلاس مات

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم کابینت های هایگلاس بر اساس روکشی که در تولید آنها به کار می رود به دو نوع براق و مات تقسیم می شوند. در اینجا می خواهیم یکسری از خصوصیات کابینت هایگلاس مات را نام ببریم.فینیش مات به عنوان یک سطح صاف و بدون درخشش و براقیت توصیف می شود نوع مات کابینت های هایگلاس در مقابل روکش های براق برای کابینت های مدرن رایج تر هستند.

ویژگی های کابینت های مات

1-عدم انعکاس نور: رنگ های مات نور را منعکس نمی کنند، بنابراین بر خلاف کابینت های هایگلاس براق خراش ها و لکه ها قابل مشاهده نیستند.کابینت مات در برابر لک،اثر انگشت و خراش ها مقاومت بیشتری دارد و نور را نمی تواند منعکس نماید.
2-سهولت در نگهداری: شما در نگاه اول شاهد هیچ گونه اثر انگشت و لکه ای بر سطح آن نخواهید بود.کابینت های مات بهترین گزینه برای آشپزخانه شما خواهند بود مخصوصا اگر نمی خواهید وقت زیادی را جهت پاک کردن سطوح کابینت آشپزخانه تان صرف کنید.
3-ظاهری زیبا: کابینت مات یک فینیش بسیار جذاب برای آشپزخانه شما ایجاد می کند.سطوح مات کابینت آشپزخانه سبب بهتر دیده شدن قسمت های دیگر آشپزخانه که براق هستند مانند کانتر و میز های آشپزخانه می شود.

معایب کابینت های مات

1-کابینت مات نور را منعکس نمی کند و در نتیجه لکه ها در این نوع از کابینت ها پنهان می باشند ولی این پنهان کردن به معنای عدم ظاهر شدن این لکه ها در سطوح کابینت نیست.
2-تمیز کردنشان مشکل است زیرا لکه ها را به خود جذب می کنند، تمیز کردن سطوح مات نسبت به سطوح براق زمان بیشتری را از شما می گیرد.در صورتی که روغن بر روی سطوح مات کابینت آشپزخانه بریزد سریعا جذب کابینت می شود بنابراین تمیز کردن آن دشوارتر خواهد بود.
3-کابینت های مات بر خلاف کابینت براق هایگلاس به دلیل جذب نور فضا را بزرگتر و روشن تر نشان نمی دهند.
4-در صورتیکه در منزلتان نور طبیعی کافی ندارید از کابینت های هایگلاس مات استفاده ننمایید.
5-کابینت مات به دلیل عدم انعکاس نور و تاریک تر نشان دادن فضا برای آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک مناسب نمی باشد.

5/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed