1. خانه
  2. مقالات
  3. آبچکان توکار پشت سینک قیمت ، خرید و مزایای آن

آبچکان توکار پشت سینک قیمت ، خرید و مزایای آن

آبچکان توکار چیست و چرا ما نیاز به این نوع از آبچکان های توکار استیل در پشت سینک آشپزخانه خود داریم؟خب آبچکان همانطور از نامش پیداست یکی از پرکاربردترین وسایل موجود در هر آشپزخانه ای است که بدون آن به اتمام رساندن مراحل شستشو ظروف کمی دشوار خواهد بود. آبچکان وسیله ای است جهت قرار دادن ظروف پس از شستشو تا آب ناشی از شستن ظروف پس از قرار گرفتن روی آن خشک شود. آبچکان های توکار عموما به شکل مستطیل می باشند که دارای جای لیوان جای قاشق و چنگال و بشقاب هستند که در کنار یا پشت سینک ظرفشویی قرار می گیرند بهترین فضایی که می توان از این آبچکان های توکار استیل استفاده نمود بر روی جزیره ها است چون بیشترین فضای ممکن برای جایگیری آنها را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. نمونه های مختلفی از آبچکان در بازار موجود است که می توانید تهیه و استفاده نمایید. آبچکان ها به جهت سهولت در استفاده و انجام مرحله خشک کردن ظروف عموما در بالای سینک های ظرفشویی قرار می گرفتند تا آب اضافی ظروف هنگام خشک شدن به داخل سینک ظرفشویی ریخته شود.این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از آبچکان در کابینت های هوایی باعث می شد تا قسمت بسیار زیادی از فضایی را که شما می توانستید از آن برای انبار کردن وسایل و ظروف موجود در آشپزخانه خود استفاده کنید توسط آبچکان اشغال شود. برای سهولت و کاربردی شدن هر چه بیشتر فضای کابینت ها ایده استفاده از آبچکان های توکار استیل که در پشت سینک و بر روی جزیره نیز قابل نصب است به ذهن تولید کنندگان و طراحان این محصول رسید.

آبچکان توکار 50 سانت عکس-کابین نت

جنس آبچکان توکار چیست؟

جنس بدنه آبچکان جزو مواردی است که بایستی در هنگام خرید به آن دقت نمایید. آبچکان های قدیمی معمولا از جنس آلومینیوم و یا آهنی با روکش استیل بودند. در این بین انتخاب ابچکان هایی که دارای روکش استیل بودن به دلیل داشتن خاصیت ضد زنگ و عدم پوسیدگی آنها به مرور زمان بسیار مقرون به صرفه و کاربردی تر بود زیرا دارای کیفیت و دوام بیشتری نسبت به نمونه های مشابه آلومینیومی بودند. آبچکان های توکار از جنس استیل 304 نگیر هستند. این جنس دارای خاصیت مغناطیسی نمی باشد و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و پوسیدگی دارد و به اسانی می توان از آن در فضای آشپزخانه ها استفاده نمود.

آبچکان توکار 70 سانت عکس-کابین نت

آبچکان توکار در چند رنگ عرضه می شود؟

آبچکان های توکار که توسط کابین نت به بازار عرضه می گردد دارای دو مدل می باشد نمونه اول از جنس استیل 304 نگیر به ضخامت یک میلی متر تایوانی است که به رنگ مات و کاملا ضد خش می باشد و نمونه دیگر ابچکان های توکار با رنگ الکترواستاتیک مشکی است که این آبچکان توکار توسط رنگ های پودری کوره ای تحت شرایط خاص رنگ می شود. انتخاب بین استفاده از آبچکان توکار استیل یا رنگ کوره ای مشکی بستگی به نظر خود مصرف کننده دارد.

آبچکان توکار 80 سانت عکس-کابین نت

مزایا و معایب آبچکان توکار

آبچکان توکار و اجرای آن روی صفحه کابینت و جزیره دارای مزیت بسیار بالایی است شما هنگام شستشوی ظروف به راحتی می توانید آنها را در کنار یا پشت سینک جاگذاری کنید و باعث سهولت دسترسی شما به ظروف می شود. علاوه بر دسترسی آسان به ظروف کمترین فضای کابینت آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد به طوریکه شما نیاز ندارید نگران استفاده قسمتی از فضای کابینت هوایی برای قرار گیری آبچکان در آشپزخانه باشید. و این امر بیشترین فضا را جهت استفاده و انبار کردن وسایل در آشپزخانه ها به شما می دهد این امر سبب بهینه سازی استفاده از جا برای قرار گیری ظروف آشپزخانه و استفاده بیشتر از فضای کابینت های آشپزخانه می گردد. اگر بخواهیم معایب این نوع از آبچکانها را نام ببریم می توان گفت برای قرار گیری پشت سینک نیاز به فضای کافی دارند در صورتیکه عرض صفحه کابینت آشپزخانه از مقدار مورد نظر جهت نصب کمتر باشد نمی توان این آبچکان را پشت سینک اجرا نمود در صورتیکی فضا به شما اجراه دهد شاید بتوانید در کنار سینک این آبچکان را استفاده نمایید.

آبچکان توکار 95 سانت عکس-کابین نت

قیمت و خرید آبچکان توکار

قیمت آبچکان توکار نسبت به آبچکان هایی که در کابینت های هوایی قرار می گیرند به نسبت بیشتر است از نظر جنس و کیفیت بسیار مرغوب تر می باشند و ماندگاری بیشتری دارند قیمت آبچکان توکار بسته به طول آبچکان و تعداد جای لیوان و جای بشقابی که در آن قرار دارد متفاوت است. شما می توانید برای خرید آبچکان توکار پشت سینک به مراکز معتبر که اقدام به فروش این محصولات می کنند به صورت حضوری مراجعه نمایید یا خرید خود را به صورت اینترنتی از کابین نت انجام دهید.

آبچکان توکار 114 سانت عکس-کابین نت

ابعاد آبچکان توکار روی جزیره و صفحه کابینت

ابعاد آبچکان توکار روی جزیره عموما در یکسری از قسمت ها یکسان است و تنها تفاوت آبچکان های توکار استیل طول آنها می باشد این نوع از آبچکان های توکار مخصوص سنگ و صفحه کابینت دارای عمق و عرضی یکسان هستند عرض تمامی آبچکان های توکار استیل 18 سانتی متر و عمق تمامی آنها 16 سانتی متر می باشد. اما این نوع از آبچکان های استیل توکار دارای طول های متفاوتی می باشند که بسته به فضایی که دارید و نیازتان می توانید هر کدام از آنها را تهیه نمایید این آبچکان ها در طول های 50، 70، 80 ، 95 و 114 سانتی متر تولید و به بازار عرضه می گردند.

اجزای تشکیل دهنده آبچکان رومیزی توکار

آبچکان رومیزی توکار دارای سه قسمت می باشد این سه قسمت عبارتند از سبد جهت قرار گیری قاشق و چنگال، سبد جهت قرار گیری بشقاب ها و سبد جهت قرا دادن لیوان ها که قرار گیری این سه قسمت در ابعاد مختلف آبچکان توکار متفاوت است که در زیر به شرح هر کدام از آنها می پردازیم.

1-آبچکان رومیزی توکار 50 سانتی متری: این آبچکان دارای طول 50 سانتی متر بوده و از یک سبد آبچکان توکار جهت قرار گیری لیوان ها، یک جای قاشق و چنگال و یک سبد توکارجهت قرار گیری بشقاب تشکیل شده است.

2-آبچکان رومیزی توکار 70 سانتی متری: این آبچکان رومیزی توکار دارای طول 70 سانتی متر بوده و از یک سبد ابچکان توکار بزرگتر جهت قرار گیری لیوان ها و یک جای قاشق و چنگال و یک سبد توکار جهت قرار گیری بشقاب تشکیل شده است.

3-آبچکان رومیزی توکار 80 سانتی متری: این آبچکان توکار جزیره دارای طول 80 سانتی متر می باشد که 2 عدد سبد توکار آبچکان برای بشقاب ها و یک عدد سبد توکار جهت قرار گیری لیوان ها و یک سبد جهت قرار دادن قاشق و چنگال ها می باشد.

4-آبچکان رومیزی توکار 95 سانتی متری: در این آبچکان که دارای طول 95 سانتی متر می باشد ما شاهد قرار گیری 2 عدد سبد توکار آبچکان جهت قرار گرفتن بشقاب ها و یک عدد سبد توکار جهت قرار گیری قاشق و چنگال و سبد توکار دیگری که دارای ابعادی بزرگتری نیز هست جهت قرار گیری لیوان ها هستیم.

5-آبچکان رومیزی توکار 114 سانتی متری: این آبچکان توکار جزیره دارای طول 114 سانتی متر می باشد که در آن 2 عدد سبد آبچکان توکار جهت قرار گیری لیوان ها و 2 عدد سبد توکار جهت قرار گیری بشقاب ها و یک عدد جای قاشق چنگالی مشاهده می شود.

نکته: شما بر حسب سلیقه خودتان می توانید محل قرار گیری هر کدام از این اجرای آبچکان های توکار را جابجا نمایید.

بازار آبچکان مخصوص جزیره در ایران

برای مقایسه بازار فروش آبچکان توکار در ایران بهتر است یک مقایسه ای درباره آشپزخانه های قدیم و جدید داشته باشیم. آبچکان های قدیمی که در کابینت های هوایی قرار می گرفتند همچنان در اکثر منازل متداول می باشند اما با مدرن شدن روز به روز آشپزخانه ها ما شاهد استفاده بیشتر از این مدل آبچکان های زمینی که در داخل صفحه کابینت ها قرار می گیرند هستیم چون دسترسی این نوع آبچکان ها راحت تر می باشد و موقع استفاده و قرار دادن ظروف محیط اطراف و لباس افراد کمتر خیس می شود.

نصب و راه اندازی آبچکان توکار استیل روی جزیره و صفحه کابینت

بعد از برش زدن محل قرار گیری آبچکان مخصوص صفحه کابینت و جزیره محل برش کاری را با دقت تمیز می نماییم تا عاری از هر گونه گرد و غبار شود تا در چسباندن این محصول خللی ایجاد نگردد. پس از تمیز کردن سطح مورد نظر آبچکان را بر روی آن قرار می دهیم و جهت مشخص شدن محل قرار گیری آبچکان دور تا دور آن را با چسب کاغذی می پوشانیم.سپس آبچکان را برداشته و محل قرار گیری آن بر روی صفحه کابینت را با چسب سیلیکونی انتی باکتریال چسب کاری می کنیم و پس از اتمام مرحله چسب کاری آبچکان را بر روی محل برش قرار می دهیم و اضافات چسب را با کاردک تمیزمی کنیم.24 ساعت جهت خشک شدن چسب به آن زمان می دهیم در این حین زیرآب را در محل خود قرار داده و آن را می بندیم برای اتصال خروجی اب این محصول دو راهکار وجود دارد در گزینه اول خروجی آب آبچکان را می توانیم مستقیم به سیستم فاضلاب وصل کنیم و در گزینه دوم می توانیم آن را به سیفون سینک وصل نماییم. اگر در زیر سینک خروجی دیگری نیز وجود دارد می توانید با یک سه راهی و سیفون آکاردئونی آب را به خارج از آبچکان هدایت کنیم.

5/5 - (42 امتیاز)

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed