1. خانه
  2. مقالات
  3. اسلب سنگ چیست؟

اسلب سنگ چیست؟

اسلب سنگ یک قطعه مسطح، پهن و نسبتا ضخیم از یک ماده جامد مانند سنگ،چوب، فلز، بتن و غیره است که به شکل مستطیل و مربع می باشد.در صنعت فولاد شاهد اسلب سنگ های فولادی نیمه ساخته با سطح مقطع مستطیل شکل هستیم. که بعد از چند مرحله فرآوری در کارخانه تبدیل به ورق های فولادی می شوند.در صنعت چوب اسلب چوب یکی از پرکاربردترین مواد اولیه برای ساخت مصنوعات چوبی است.چرا که استفاده از اسلب چوب باعث خواهد شد فضایی که از اسلب چوب در آن استفاده شده طبیعی تر و زیباتر به نظر برسد از اسلب چوب به روش های گوناگون در فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شود.
در صنعت سنگ به طور مثال اسلب سنگ گرانیت
، اسلب سنگ مرمریت و سنگ تراورتن جزء پرطرفدارترین اسلب های سنگ در میان سنگ های طبیعی می باشند.

نمونه عکس اسلب سنگ مرمریت-کابین نت

اسلب سنگ گرانیت با توجه به پیشرفت صنعت در عرصه تولید سنگ های ساختمانی تولید شدند و جز کاربردی ترین سنگ ها در ساختمان می باشند.اندازه و ابعاد اسلب سنگ گرانیت و همچنین طرح و نقش های زیبای آن و طبیعی بودن این سنگ نظر معماران و طراحان را همواره به خود جلب کرده است. از مزایای استفاده از اسلب سنگ گرانیت می توان به چسبندگی بالای این سنگ به دوغاب و سیمان، نگهداری آسان و استحکام و مقاومت بالا در برابر شکسته شدن و سازگاری سنگ گرانیت با دماهای مختلف نام برد. سنگ گرانیت یک گزینه مناسب با ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین می باشد. سنگ گرانیت در مقابل گرما، لکه،ضربه و مواد شیمیایی مقاوم است و همین ویژگی ها باعث شده تا از سنگ گرانیتی در آشپزخانه و حمام استفاده شود.

نمونه عکس اسلب سنگ گرانیت-کابین نت
اسلب سنگ گرانیت به سنگ هایی گفته می شود که از سنگ های کوپ در معدن ها تهیه می شوند کوپ ها سنگ هایی هستند که وزن آنها تا بیش از 20 تن می رسد که این وزن ارتباط مستقیم با ارزش سنگ دارد. اسلب سنگ طبیعی عموما ابعاد بزرگتری نسبت به سایر سنگ های  دارند.اسلب سنگ معمولا در ابعادی بزرگتر از 120*220 فرآوری می شوند و ضخامت این اسلب ها 1 سانتیمتر، 2 و 3 سانتیمتر و حتی بیشتر نیز می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed