1. خانه
  2. مقالات
  3. ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی

چوب ترمو یا ترموود همان چوب طبیعی است که در طول انجام فرایند با روش های حرارتی پیشرفته ساخته میشود و امتیازات زیادی نسبت به باقی چوب های تولید شده در حال حاضر دارد. چوب ترمو یکی از محصولات اصلی کشور فنلاند است در اصل فنلاند زادگاه این چوب ترمو است پس طبیعی است که چوب ترمو فنلاندی بهترین باشد در مقاله سعی داریم ترموود فنلاندی را بررسی کنیم.فنلاندی ها در تولید چوب ترمو اولین ها بوده اند پس همیشه بهترین ان را هم داشته اند و هیچ رقیبی ندارد. بزرگترین شرکت های تولید کننده این چوب ها در فنلاند هستند که آن ها را هم مورد بررسی قرار میدهیم یکی از دلایلی که فنلاندی ها اقدام به تولید چوب ترمو کردند این است که در این کشور جنگل های زیادی از درخت کاج وجود دارد چوب ترمو هم که از درخت کاج درست میشود این کشور تجهیزات زیادی هم برای تولید دارد بروز ترین دستگاه ها زبده ترین نفر ها برای تولید و در کل در این صنعت بالاتر از همه قرار دارند.

 ترموود لوناوود

معروف ترین و با سابقه ترین شرکت های تولید کننده ترموود فنلاندی هستند یکی از این شرکت ها لونا وود است قوی ترین مجموعه در این صنعت را لوناوود دارد بالا ترین کیفیت چوب را در شرکت خود استفاده میکند حرفه ای ترین کارمندان را دارد و با تولید انبوه صادرات به تمام نقاط جهان را دارد. این شرکت با جدیت تمام در این حوزه فعالیت میکند و افراد متخص زیادی در صنعت چوب را به استخدام شرکت خود دراورده است . این شرکت به دلیل اینکه حجم بالایی از صادرات چوب ترمو را در جهان به خود اختصاص داده است مجبور است نیرو های متخصصی در حوزه فروش هم داشته باشد. در ایران چوب ترمو فنلاندی طرفدار زیادی دارد و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.ایران یکی از مهم ترین بازار های صادراتی این شرکت در آسیا و خاورمیانه است.همین دلیلی است که اکثر انسان هایی که در صنعت چوب فعایت میکنند لونا وود را بشناسند.

ترموود لونا

ترمو کاراوا

یکی دیگر از بزرگترین شرکت هایی که در حوزه چوب ترمو فعالیت میکنند کمپانی فنلاندی کاراوا است این کمپانی از سال 1988 در صنعت چوب وارد به کار شده است . چوب ترمو کاراوا یکی از بزرگترین تولید کننده های چوب ترمو است .  شرکت کاراوا عضو انجمن ترمووود فنلاند، عضو اتحادیه تولید کنندگان سونای فنلاند و عضو انجمن بین المللی مدیریت جنگلداری است.

قیمت چوب ترمو

یکی از دلایل بهترین بودن این شرکت این است که کاراوا صاحب جنگلهای پرورشی از درخت های کاج توسکا و …… است. به همین دلیل منبع بسیار زیادی از با کیفیت ترین چوب ها را برای تولید چوب ترمو درجه یک در اختیار دارد. چوب ترمو های تولید شده توسط شرکت کاراوا با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و با دانش فنی این کمپانی تولید میشود.

قیمت چوب ترمو فنلاندی

قیمت ترموود فنلاندی نسبت به سایر کشور های تولید کننده بالاتر است این قیمت بالا هم دلایلی دارد این چوب ترمو ها به دلیل نحوه تولید مورد استفاده قرار دادن افراد متخصص در تولید و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها با کیفیت ترین چوب ترمو را به دست مشتری میرسانند و همین یکی از دلایلی است که قیمت این چوب ترمو ها بالا است.

ترموود کاراوا

متاسفانه هم اکنون واردات این چوب ترمو ها به ایران زیاد نیست اگر هم وجود داشته باشد در تنوع کم و قیمت بسیار بالا که برای خیلی از مشتری پرداخت ان قابل انجام نیست و ترموود های ایرانی را در کار خود استفاده میکنند که این چوب ترمو های ایرانی هم لبسیار خوب است و توانایی رقابت را دارد. چوب ترمو های فنلاندی مزیت های زیادی نسبت به چوب طبیعی دارند برای همین مزیت ها است که بسیار پر طرفدار است در این بخش از مقاله چند مورد از این مزیت هارا نوشته ایم. مهندسی و تولید این چوب ترمو های فنلاندی طوری انجام شده است که در برابر شرایط متنوع اب و هوایی مقاومت بالایی نسبت به پوسیدگی دارد این یکی از مزیت های خوب چوب ترمو فنلاندی است. این ترمووود های فنلاندی در کل نسبت به هرگونه اسیب احتمالی که ممکن است برای چوب پیش بیاید مقاوم است.شرکت های تولید کننده این چوب ترمو های فنلاندی با استفاده از دانش متخصصان در صنعت چوب این چوب ترمو را تولید کرده اند تا این محصول جدید در صنعت چوب هم بسیار نزدیک به چوب طبیعی باشد هم دیگر نواقص چوب های طبیعی را نداشته باشد.

ترموود فلاندی

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed