1. خانه
  2. مقالات
  3. صفحه کابینت جزیره + مواردی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید✔️

صفحه کابینت جزیره + مواردی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید✔️

صفحه کابینت جزیره + مواردی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم1-کابلین نت

صفحه کابینت جزیره چیست و از چه متریال های می‌توانیم به عنوان صفحه کابینت برای آشپزخانه استفاده کنیم؟ آیا صفحه کابینت مخصوص جزیره باید از جنس متریال صفحه کابینت آشپزخانه انتخاب شود یا نه؟خب قبل از هر چیز میخواهیم جزیره آشپزخانه را برای شما شرح دهیم اصلا چرا می‌گویند جزیره ؟‌کاربرد این جزیره در فضای آشپزخانه چیست؟برای گرفتن جواب این سوالات با ما همراه باشید تا توضیحات لازم را در مورد هر کدام از سوالات بالا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
اول از همه به سراغ پاسخ دادن به سوال اول می رویم اما قبل از آن لازم میدانیم به این سوال جواب دهیم که چرا ما نیاز به یک جزیره در آشپزخانه منزل خود داریم و اصلا کاربرد جزیره در آشپزخانه چیست؟

جزیره آشپزخانه چیست؟-کابین نت

جزیره آشپزخانه چیست؟

جزیره آشپزخانه یکی از کاربردی ترین بخش های موجود در هر آشپزخانه ای است که میتواند در زیباتر دیده شدن فضای آشپزخانه خیلی تاثیرگذار باشد.جزیره آشپزخانه معمولا به صورت مستطیل و مربع اجرا میشود ولی با توجه به دیزاین برخی آشپزخانه‌ها ممکن است به اشکال دیگه و حتی نیم‌دایره هم اجرا گردد.جزیره آشپزخانه علاوه بر اینکه فضای راحتی را برای آماده کردن مواد غذایی جهت پخت و پز در اختیار ما قرار میدهد کاربرد مهم دیگری نیز دارد.در اکثر موارد برای زیر جزیره آشپزخانه کابینت ساخته میشود که همین کابینت‌های زیر جزیره مکان خیلی مناسبی برای انبار کردن مواد غذایی و حتی لوازم مخصوص آشپزیست.جزیره آشپزخانه میتواند هم به صورت ثابت باشد و هم به صورت متحرک که این بستگی به نیاز و سلیقه صاحب منزل دارد.

صفحه کابینت جزیره عکس اجرا-کابین نت

از چه متریالی میتوانیم به عنوان صفحه کابینت جزیره استفاده کنیم؟

تمامی متریال هایی که به عنوان صفحه کابینت در بازار موجود هستند را میتوان به عنوان سنگ روی کابینت برای جزیره نیز استفاده کرد.از جزیره می توانیم هم به عنوان میز کار استفاده کنیم هم به عنوان میز ناهارخوری همه چیز بستگی به ابعاد جزیره آشپزخانه شما دارد.‌برای صفحه کابینت جزیره آشپزخانه شما هم میتوانید از ام دی اف استفاده کنید هم متریال هایی مانند صفحه کابینت سنگ طبیعی،صفحه کابینت کوارتز، اس پی ال، مارمونایت و حتی کورین اینها همه بستگی به سلیقه شخصی شما دارد از آنجایی که امروزه صاحبان منازل تمایل زیادی به قرار دادن سینک و اجاق گاز بر روی جزیره جهت پخت و پز دارند حتما بالا بودن کیفیت صفحه کابینت و مقاومت حرارتی آن را بایستی در نظر بگیریم.

آیا صفحه کابینت مخصوص جزیره باید از جنس متریال صفحه کابینت آشپزخانه انتخاب شود یا نه؟

صفحه کابینت جزیره را می توانید از جنس همان متریالی که برای کابینت های اشپزخانه انتخاب کردید اجرا کنید. برخی از افراد تمایل دارند که متریالی که به عنوان صفحه کابینت جزیره انتخاب می شود با صفحه کابینتی که بر روی کابینت های زمینی قرار می گیرد متفاوت باشد ولی این مدل طراحی کمی از زیبایی و شکیل بودن فضای آشپزخانه می کاهد و باعث ایجاد فضایی شلوغ می شود که ممکن است ذهن بیننده شاهد زیبایی ناشی از یکدست بودن فضای آشپزخانه نباشد. در صورتیکه می خواهید برای آشپزخانه خود یک جزیره اجرا نمایید از آنجایی که جزیره نقش بسزایی در زیباتر دیده شدن فضای آشپزخانه دارد سعی کنید متریالی که انتخاب می کنید مشابه با سایر صفحه کابینت های موجود در آشپزخانه منزلتان باشد. در صورتیکه هم مطبخ و هم آشپزخانه سرد دارید می توانید متریال هایی که برای این دو فضا انتخاب می کنید متفاوت باشد ولی سعی کنید صفحه کابینت آشپزخانه و صفحه روی جزیره را از یک متریال انتخاب نمایید.

نکاتی که قبل خرید صفحه کابینت جزیره باید به آنها توجه کرد:

1-عدم لک پذیری: صفحه کابینت جزیره مکانی است که بیشترین سهم برای آماده کردن مواد غذایی جهت پخت و پز را به خود اختصاص میدهد استفاده از ادویه‌جات و سس ها بر روی سطح آن در صورتیکه دارای منافذ باشد باعث جذب لکه ناشی از سس‌ها و غیره به داخل بافت صفحه کابینت شده و در آن ناحیه شما شاهد تغییر رنگ خواهید بود. به طور مثال اگر از متریال مرغوبی برای صفحه روی جزیره استفاده نکنید به مرور زمان زیبایی ظاهری صفحه کابینت شما از بین خواهد رفت و لکه هایی را بر روی آن مشاهده خواهید کرد.یکی از متریال هایی که ممکن است در اثر ریخته شدن ادویه و یا حتی زعفران بر روی سطحش تغییر رنگ دهند صفحه کابینت یا تاپس های قدیمی هستند هر چند امروزه جزیره ها دارای عرض بیشتری نسبت به تاپس های قدیمی هستند و نمی توان از آنها به عنوان صفحه کابینت استفاده نمود و اکثرا حالت سفارشی پیدا می کنند.صفحه کابینت کورین نیز در صورتیکه لکه ناشی از مواد غذایی را از روی آن پاک نکنید به مرور لکه را به خود جذب می کند حتی لکه ناشی از چای و قهوه را اگر انتخاب شما صفحه کابینت کورین است حتما پس از هر بار استفاده سطح آن را کاملا تمیز نمیاید و در صورت نیاز به سرو قهوه یا چای از زیر لیوانی استفاده نمایید تا لکه وارد منافذ کورین نشود.

2-آنتی باکتریال بودن:صفحه روی جزیره نیز بایستی مانند صفحه روی کابینت ها سطحی کاملا آنتی باکتریال داشته باشد زیرا اکثر مراحل مربوط به پخت و پز مخصوصا مراحل اولیه نيیر خرد کردن و آماده سازی بر روی آن صورت می گیرد در صورت وجود هر گونه منفذی در سطح آنها و نفوذ مواد غذایی به داخل این منافذ فضای بسیار مناسبی را برای رشد قارچها فراهم می کند که به آسانی این قارچها میتوانند وارد چرخه غذایی ما شده و سیستم ایمنی بدن را تحریک کنند.

3-مقاومت در برابر حرارت: برخی از صاحبان منازل تمایل دارند تا اجاق گاز آنها بر روی جزیره نصب گردد در صورتیکه سنگ روی جزیره مقاومت حرارتی بالایی نداشته باشد هنگام پخت و پز در اثر قرار گرفتن قابلمه داغ بر روی سطحش یا تغییر حالت می دهد و یا رنگ صفحه روی جزیره تغییر می کند پس لازم است حتما از متریال هایی استفاده شود که مقاومت حرارتی بالایی داشته باشند تمامی توضیحاتی که در این قسمت ذکر کردیم برای انتخاب یک صفحه کابینت مناسب نیز صدق می کند.البته لازم به ذکر است تمامی صفحه کابینت هایی که در بازار موجود هستند اعم از تاپس های قدیم که جنسشان از ام دی اف است تا سنگ طبیعی می توان از اجاق گاز‌های صفحه ای استفاده نمود.درصورتیکه بخواهید از اجاق گاز پیت که شعله ها مستقیم بر روی صفحه کابینت قرار می گیرد استفاده نمایید نمی توانید به دلیل امکان تغییر رنگ و حالت بر روی متریال هایی مانند ام دی اف و کورین این محصول را اجرا کنید.

4-قابلیت بوک مچ شدن: بعضی از جزیره ها دارای پایه های برگشت هستند که صاحبان منازل علاقه زیادی دارند تا متریالی که به عنوان صفحه روی جزیره انتخاب می کنند قابلیت بوک مچ شدن داشته باشند. در بین صفحه کابینت های جزیره که قابلیت بوک مچ شدن دارند می توان به سنگ طبیعی،‌کوارتز‌‌، سرامیک،مارمونایت و کورین اشاره کرد.

5-قابلیت ابزارخوری:در صورتیکه سبک کابینت های آشپزخانه شما نئوکلاسیک یا کلاسیک است بایستی صفحه کابینتی که برای آشپزخانه اجرا می‌کنید قابلیت ابزارخوری داشته باشد علاوه بر صفحه روی کابینت ها بایستی صفحه کابینت روی جزیره نیز مانند سایر قسمت های موجود در آشپزخانه قابلیت ابزار خوری داشته باشد.در حال حاضر تمامی متریالهای موجود در بازار قابلیت ابزارخوری دارند تنها صفحه کابینت های سرامیک پرسلان،صفحات پاراکس و صفحه کابینت های فلزی(استیل) هستند که به صورت فارسی بر اجرا می شوند.

5/5 - (33 امتیاز)

13 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed