1. خانه
  2. مقالات
  3. مارمونایت یا کورین کدام برای صفحه کابینت بهتر است؟

مارمونایت یا کورین کدام برای صفحه کابینت بهتر است؟

مارمونایت یا کورین کدام برای صفحه کابینت بهتر است؟

مارمونایت یا کورین کدام برای صفحه کابینت بهتر است؟کدام متریال ویژگی های بیشتری دارد؟ خب احتمالا متوجه شده اید موضوع بحث امروز ما مقایسه کورین و مارمونایت است میخواهیم این دو  متریال را کاملا مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت متوجه شویم که کدام متریال مناسب تر است. موضوعات مختلفی را میتوانیم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم برای مثال یکی از موضوعات مهمی که میتوانید در مورد آن  بحث کنید مقاومت این متریال ها می باشد ما بخش مهمی از  مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم بحث های دیگری هم هستند که شما نیز علاقه دارید تا در مورد آنها اطلاعاتی بدست آورید به طور مثال کدام متریال تنوع بیشتری در طرح و نقش دارد یا از نظر قیمت این متریال ها کدامیک از آنها برای ما مناسب تر است.در مسئله اجرا کدامیک از این صفحه کابینت ها راحت تر اجرا میشود؟ تمام این پرسش ها و موضوعات بیشتر را در این مقاله برای شرح می دهیم.در ابتدا توضیح مختصری از هر کدام از این متریال هارا برای شما می نویسیم.

صفحه کابینت کورین مشکی رگه دار-کابین نت

صفحه کابینت کورین چیست؟

یکی از قدیمی ترین سنگ های مصنوعی ساخته شده به دست انسان برای صفحه کابینت کورین است.کورین یکی از نمونه های سنگ مصنوعی است که بسیار زیاد مورد استفاده قرار میگیرد این محصول  ترکیبی از آکریلیک پلیمر، آلومینیوم تری هیدرات، رنگ دانه های اضافی و سنگ معدن بوکسیت است.کورین ها در ضخامت های مختلفی تولید میشوند برای مثال میتوان گفت در ضخامت های 6 ،12 و 19 میل تولید می گردند شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اسم کورین از کجا آمده  که برای این متریال مورد استفاده قرار می گیرد. اسم کورین را کمپانی دوپونت برای شیت های تولیدی خود انتخاب کرده است. کورین اولین بار در سال 1967 توسط شرکت دوپونت تولید و روانه بازار شد. ولی امروزه بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید این متریال کرده اند.کورین موارد استفاده زیادی دارد که از مهم ترین موارد استفاده آن میتوان به صفحه کابینت اشاره کرد. شاید هم همین صفحه کابینت باعث شده است که کورین تبدیل به یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین متریال ها شود این توضیح مختصری در مورد مواد سازنده و خواستگاه کورین بود در ادامه در مورد مارمونایت و شباهت ها و تفاوت های این دو متریال توضیحاتی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار می دهیم.

صفحه کابینت مارمونایت مشکی رگه دار-کابین نت

صفحه کابینت مارمونایت چیست؟

یکی از جدیدترین متریال های مورد استفاده به عنوان صفحه کابینت سنگ مصنوعی مارمونایت است. متریالی نوین ساخته دست انسان ها این سنگ مصنوعی با فکر و تلاش فراوان و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی  و طراحی اسپانیایی تولید شده است این متریال به دلیل زیبایی ظاهری که دارد توانایی رقابت با سایر متریال های موجود در بازار را دارد.

صفحه کابینت مارمونایت در چه ابعاد و ضخامتی است؟

خب شاید اولین سوال شما در مورد این متریال ابعاد و ضخامت های آن باشد مارمونایت در دو ضخامت تولید میشود اما ابعاد مختلفی دارد ضخامت های آن 2 و 12 میلی متر است که هر کدام  از این ضخامت ها موارد استفاده خاص خودشان را دارند برای مثال 12 میلی متر بیشتر برای رویه کابینت و میز استفاده میشود ولی 2 میلی متر برای دیوار پوش و بین کابینتی استفاده میشود. ابعاد مارمونایت ها به این گونه است 300 در 100 سانتی متر 76 در 368  320 در 130 لازم به ذکر است که ابعاد 368 در 76 برای ضخامت 2 میلیمتر است و دو ابعاد دیگر دارای ضخامت 12 میلیمتر.

صفحه کابینت مارمونایت از چه ساخته شده است؟

مسئله بعدی که میتوان به آن اشاره کرد ترکیباتی است که برای درست شدن مارمونایت به کار رفته شده. به طور کلی مارمونایت ترکیبی از کورین و کوارتز است با رویه چاپی از سنگ طبیعی  مغز مارمونایت از  11 میلیمتر کورین ساخته شده است که 1 میلیمتر کوارتز به همراه چاپ سنگ طبیعی روی آن قرار گرفته است. این موارد توضیحات مختصری در مورد مارموایت بود حال میتوانیم بحث مقایسه ای را آغاز کنیم در ابتدا به سراغ بررسی مقاومت این متریال ها میرویم .

مقاومت در برابر حرارت مارمونایت بیشتر است یا کورین؟

مقاوم بودن در برابر حرارت یکی از فاکتور های اصلی هر متریال صفحه کابینت است.در مورد مقاومت این دو صفحه کابینت هم باید به نکاتی اشاره کرد صفحه کابینت کورین در برابر حرارت مستقیم و بالا هیچگونه مقاومتی ندارد و اگر تابه داغی مستقیم بر روی کورین قرار بگیرد این صفحه کابینت در اثر حرارت تغییر رنگ می دهد البته قابل ذکر است که این مشکل قابل حل شدن است و میتوان کورین را ترمیم کرد اما به طور کلی این یکی از مشکلات بزرگ صفحه کابینت کورین است. در مارمونایت ما با این مشکل رو به رو نمی شویم شاید برایتان سوال شود مارمونایت نیز در ترکیباتش 11 میلیمتر کورین دارد چرا مارمونایت مقاوم است باید بگوییم بر روی مارمونایت یک لایه 1 میلیمتر کوارتز است همین لایه کوارتز باعث شده است یک لایه مقاومتی در برابر حرارت داشته باشد و این یک امتیاز بسیار خوب برای مارمونایت به حساب می آید.در اولین مقایسه برای اینکه متوجه شویم کدام صفحه کابینت بهتر است متوجه شدیم که مارمونایت مناسب تر است در بخش های بعدی به فاکتور های دیگر جهت مقایسه این دو متریال می پردازیم.

مقاومت در برابر ضربه و خراش مارمونایت بیشتر است یا کورین؟

یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه برای صفحه کابینت وجود داشته مقاومت آن در برابر ضربه و خراش است این یکی از مواردی است که ذهن هر مصرف کننده ای را به خود درگیر می کند تقریبا متریال های کمی پیدا میشوند که این مشکل را نداشته باشند البته لازم به ذکر است متریال هایی هم وجود دارند که این مورد در آنها کمتر به چشم می خورد خب در مورد کورین و مارمونایت اگر بخواهیم این مورد را بررسی کنیم باید بگوییم که این متریال ها نیز این مشکل را دارند اما مارمونایت مقاومت خیلی بیشتری نسبت به کورین دارد و در این مورد مارمونایت خیلی بهتر است کورین در مقابل خط و خش مقاومت بسیار کمتری دارد و به راحتی دچار خط و خش می شود. میتوان گفت داشتن 1 میل کوارتز بر روی مارمونایت دلیل این مقاومت بیشتر است و در کل میتوان گفت داشتن 1 میل کوارتز در خیلی از موارد موجب برتری مارمونایت شده است.

مقاومت در برابر لکه کدام یک از صفحه کابینت ها بیشتر است؟

یکی دیگر از دغدغه هایی که هنگام خرید صفحه کابینت ذهن مصرف کنندگان را درگیر می کند ماندن لکه مواد غذایی  بر روی آنها است تقریبا تمامی صفحه کابینت ها با ماندن لکه بر روی سطوحشان مشکل ساز میشوند و لکه از روی آنها نمیرود و این باعث از بین رفتن زیبایی صفحه کابینت می شود. شرکت های تولید کننده کورین هم تلاش کرده اند که محصولی تولید کنند که لکه مواد غذایی را به خودش نگیرد تا حدودی موفق شده اند اما در کل هنوز هم لکه میتواند برای این متریال مشکل ساز باشد اگر لکه دقایق زیادی بر روی کورین باشد به سختی پاک می شود و می تواند به داخل آن نفوذ کند ولی باز هم میتوان با ساب زدن این مشکل را حل کرد. در مورد مارمونایت باید بگوییم در کل مقاومت در برابر لکه بهتری نسبت به کورین دارد و در این مورد هم بهتر از کورین است لکه بر روی سطوح مارمونایت به آسانی پاک میشود و این مورد بسیار خوب است.خب در سومین مرحله از مقایسه این دو متریال هم میتوان گفت که مارمونایت بهتر از کورین است و این سه مورد تماما مارمونایت بسیار بهتر بوده است. در ادامه مقاله به موضوعات بیشتری ورود میکنیم تا ببینیم کدام یک از این متریال ها گزینه بهتری برای استفاده به عنوان صفحه کابینت است.

نگهداری و تمیز کاری کدام یک از صفحه کابینت های کورین یا مارمونایت آسان تر است؟

امروزه اکثر افراد همه چیز را آسان و راحت میخواهند صفحه کابینت هم که یکی از مهم ترین قسمت ها در خانه است و همه میخواهند برای نگهداری و تمیز کردن سطوح آن دچار سختی نباشند و پاک کردن آنها بسیار راحت باشد. میتوان گفت هم کورین هم مارمونایت راحت تمیز میشوند و نگهداری از آنها راحت است کورین را میشود با آب و صابون یا شوینده های عادی تمیز کرد مارمونایت هم همینطور به راحتی تمیز میشود اما کورین یه مشکلی دارد این هم که وقتی خط خش بیفتد نیاز دارد ساب و پولیش بخورد و همین خیلی بد است به خاطر اینکه وقتی این کار را در خانه انجام دهیم گرد خاک به وجود آمده مشکلاتی به وجود می آورد اما در مارمونایت نیازی به ساب و پولیش نیست و خط و خش به راحتی از بین میرود. در اینجا لازم به ذکر است که به دلیل اینکه سطح مارمونایت دارای فینیش برجسته است یک مقدار برای پاک کردن لکه های به جا مانده بر روی سطح آن نیاز به دقت بیشتری است ولی کورین لکه های به جا مانده روی سطحش به دلیل فینیش سطحی صیقلی که دارد دسترسی جهت پاک کردن آن راحت تر است. شاید بتوان گفت جهت پاک کردن سطوح کورین از مارمونایت بهتر باشد اما در زمینه نگهداری مارمونایت بهتر از کورین است.تا به اینجا مارمونایت انتخاب بهتری از کورین بود برای صفحه کابینت و این نشان میدهد که سازندگان مارمونایت تمام نقص هایی موجود در یک صفحه کابینت را سعی کرده اند به حداقل برسانند این بسیار خوب است و میتوان گفت متریال خوبی برای صفحه کابینت است.

قیمت کدام صفحه کابینت مناسب تر است کورین یا مارمونایت؟

همیشه بحث قیمت مهم ترین بخش در استفاده و خرید یک صفحه کابینت بوده است اینکه کدام متریال قیمت مناسب و کارایی خوبی دارد.خب باید گفت هر چه متریال کیفیت بهتری داشته باشد قیمت آن هم بالاتر می رود از نظر مصرف کنندگان اگر قیمت بالا دررابطه مستقیم با بی نقص بودن صفحه کابینت است ارزش خریدن دارد.با توجه به نوشته های بالا در مورد مقایسه این دو محصول با هم  باید متوجه شده باشید که کدام متریال قیمت بالاتری دارد بله درست حدس زدید صفحه کابینت مارمونایت قیمت بالاتری دارد. زیرا شما از نظر کیفیت و مقاومت دیگر نگران نیستید و می توانید متریالی که تهیه کرده اید را برای چندین سال بدون مشکل مورد استفاده قرار دهید.

کورین یا مارمونایت کدامیک زیباتر است ؟

اصولا در انتخاب صفحه کابینت دو مورد بسیار مهم است: 1- کیفیت صفحه کابینت 2- شکل ظاهری . همانطور که در مقاله گفته شد کورین صفحه کابینتی با کیفیت خوب است اما مارمونایت در بسیاری جهات از کورین بهتر است در کل کورین به دلیل اینکه شرکت های سازنده بیشتری دارد تنوع در رنگ  و طرح بیشتری دارد اما مارمونایت که تنها یک شرکت تولید کننده دارد از اول تا به امروز تنها 14 رنگ تولید و روانه بازار کرده است البته که این 14 رنگ  و طرح بسیار زیبا هستند و این مدل طرح ها در کورین کمتر پیدا میشود و واقعا مارمونایت ها طرح های بسیار زیبایی دارند.  بحث دیگری که باید به آن اشاره کنیم متصل شدن دو تیکه از متریال ها است در بعضی اوقات صفحه کابینت ابعادش از 1 شیت بیشتر میشود و ما نیاز به اتصال دو تکه از یک متریال را داریم تا طول مورد نظر صفحه کابینت بدست آید در این مواقع دو تکه باید به هم متصل شوند در بیشتر متریال ها مشکل پیش می آید و ممکن است یا رگه ها دقیق یبا هم منطبق نشوند یا در محل اتصال آنها درزی مویی ایجاد شود. رد شدن نور از برخی از کدهای کورین سبب زیبایی چشمگیر آنها شده و یکی از مزیت های این صفحه کابینت به حساب می آید. شرکت های تولید کننده کورین در راستای علاقه مصرف کنندگان یکسری از محصولاتشان را با قابلیت عبور نور تولید کرده اند. بر عکس کورین ها صفحه کابینت مارمونایت قابلیت عبور نور را ندارند اما یکی از محصولات مارمونایت میتواند نور را در خودش ذخیره کند و وقتی همه جا تاریک شد و به حالت شبتابی در آید این واقعا قابلیت جذابی است برای دیدن این رنگ از مارمونایت می توانید به سایت کابین نت بخش مارمونایت مراجعه نمایید نام این مارمونایت رادیانت امرالد است.

فینیش مارمونایت و کورین چگونه است؟

هر متریالی که به عنوان صفحه کابینت در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد فینیش سطح مخصوص به خود را دارد مارمونایت و کورین هم همینطور، البته کورین فقط دارای یک فینیش براق است اما مارمونایت دارای 4 فینیش سطحی است که به ترتیب سیلکی یا ابریشمی، راکی یا سنگی، کانکریت یا بتنی و ولکانیک یا سطح آتشفشانی هستند.رویه سطح مارمونایت 1 میل چاپ سنگ طبیعی است و همین موجب میشود تا حس سنگ طبیعی را به ما دهد اما کورین کاملا فقط سطحی براق دارد و تماما حس سنگ مصنوعی را به ما منتقل می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed