1. خانه
  2. مقالات
  3. نحوه محاسبه صفحه کابینت

نحوه محاسبه صفحه کابینت

نحوه محاسبه صفحه کابینت چگونه است؟ چطور متراژ صفحه کابینت برآورد می شود؟ برای تمامی افرادی که اقدام به خرید صفحه می کنند جای سوال است که کابینت سازان یا مجریان سنگ رویه کابینت، چطور متراژ صفحات کابینت را برآورد کرده و یک قیمت کلی ارائه می دهند.اصولا اولین سوالی که هنگام انتخاب و خرید صفحه کابینت از شما می پرسند این است که چند متر کار دارید؟ منظورشان متراژ صفحه کابینت است که شما به صورت حدودی به آنها اعلام می کنید و در پرسش بعدی از شما می خواهند که عرض صفحه کابینت آشپزخانه تان را اعلام کنید. خب این سوالات فقط جهت محاسبه اولیه و حدودی متراژ کانترتاپ مد نظر شما بر اساس متریالی که انتخاب می کنید است. درنظر داشته باشید که هر کدام از متریال هایی که در بازار موجود هستند به روش خاص خودشان محاسبه می شوند که با در نظر گرفتن کمترین پرتی کار این متراژ ها محاسبه می گردد. شما می توانید برای اطلاع از متراژ دقیق صفحه کابینت و محاسبه قیمت صفحه کابینت آشپزخانه خود و جهت محاسبه صفحه کابینت به صورت آنلاین و یا حضوری با مشاوران کابین نت تماس بگیرید.

محاسبه صفحه کابینت چگونه انجام می شود؟

نحوه محاسبه صفحه کابینت کار پیچیده ای نیست و شما با دانستن اصول کلی آن می توانید عدد مورد نظر را به صورت حدودی بدست آورید. دانستن روش محاسبه صفحه کابینت بسیار به نفع شما می باشد و سبب می شود تا جلوی ضرر و هزینه های اضافی که ممکن است متحمل شوید را بگیرد. در صورتیکه که شما اطلاعات کافی در مورد نحوه محاسبه صفحه کابینت داشته باشید هنگامی که متریالی را انتخاب می کنید و مجری اقدام به محاسبه متراژ برای شما می کند شما با ذهنیتی که در مورد این امر دارید بهتر و کامل تر می توانید متوجه محاسبات شوید و از بروز خطا جلوگیری کنید. در زیر به نحوه محاسبه چند نمونه صفحه کابینتی که در بازار متداول می باشند می پردازیم و ذکر می کنیم علت ضریب خوردن در متراژ هایی با عرض متفاوت و بالاتر از 60 یا 65 سانتیمتر چیست.

روش محاسبه متراژ صفحه کابینت آشپزخانه

متریال هایی که در این قسمت می خواهیم برای شما شرح دهیم اکثرا متریال هایی به روز هستند که طرفداران زیادی داشته و جایگزین صفحه کابینت ام دی اف یا تاپس های قدیمی شده اند. در این بین نحوه محاسبه سنگ های طبیعی مانند اسلب سنگ گرانیت، سنگ های مصنوعی از قبیل صفحه کابینت کوارتز ( کوارتز توتم، برد استون ، کایند استون) ، نحوه محاسبه صفحه کابینت سرامیک پرسلان ( سرامیک زیگما، سرامیک پالرمو و دکتون) ، صفحه کابینت مارمونایت، صفحه کابینت اس پی ال spl و همچنین نحوه محاسبه صفحه کابینت کورین را برای شما شرح می دهیم.

نحوه محاسبه متراژ صفحه کابینت کوارتز

قبل از هر چیزی در هنگام محاسبه صفحه کابینت باید این نکته را در نظر بگیریم ضرایبی که برای محاسبه متراژ صفحه کابینت در نظر گرفته می شوند به گونه ای لحاظ می شوند که بتوان با کمترین میزان پرتی پروژه را اجرا نمود. برای محاسبه متراژ صفحه کابینت کوارتز که در اینجا ما صفحه کابینت کوارتز توتم را شرح می دهیم به صورت زیر می باشد:

سوال: فرض کنید شما آشپزخانه ای دارید که به طور حدودی 4 متر رویه کابینت با عرض 65 سانتیمتر دارد، و یک جزیره به طول 2 متر دارید که عرض جزیره 80 سانتیمتر است. سوال اینجاست متراژ کلی صفحه کابینت کوارتز شما چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال بایستی به اطلاع شما عزیزان برسانیم که برای محصولات کوارتز عرض صفحه کابینت شما تا 65 سانتیمتر یک برابر در نظر گرفته می شود و ضریبی به آن تعلق نمی گیرد حال اگر متراژ بیشتر از عدد استانداری که ذکر کردیم شد مثلا تا 80 سانتیمتر ضریب 1.5 به آن تعلق می گیرد و برای ابعاد بالاتر از 80 سانت ضریب 2 تعلق می گیرد.

محاسبه صفحه کابینت کوارتز توتم-کابین نت

چرا به متراژ های بالاتر از 65 سانتیمتر در صفحه کابینت کوارتز ضریب تعلق می گیرد؟

برای جواب دادن به این سوال بایستی ابعاد (عرض) خود متریال صفحه کابینت را در نظر بگیرید. این گزینه در تمامی صفحه کابینت های موجود در بازار صدق می کند. شما در نظر داشته باشید صفحه کابینت کوارتز توتم که انتخاب کردید دارای عرض 140 سانتیمتر استاندارد است. برای هر یک مترطول از صفحه کابینت آشپزخانه شما 5 سانتیمتر قرنیز دیواری و 5 سانتیمتر پیشانی در نظر گرفته می شود. وقتی این اعداد را با هم جمع کنیم (65+5+5) عدد 75 سانتیمتر را به ما می دهد. خب با در نظر گرفتن عرض اسلب کوارتز توتم که 140 سانتیمتر و طول آن 3 متر است می توان گفت اسلب کوارتز توتم می تواند در حالت استاندارد به ما 6 مترطول صفحه کابینت با عرض 60 سانت به همراه قرنیز و پیشانی کار بدهد.

حال در نظر بگیرید صفحه کابینتی که برای آشپزخانه خود در نظر گرفتید عرض 75 سانتیمتر دارد خب با توضیحاتی که مختصرا در بالا ذکر کردیم باید برای این ابعاد نیز قرنیز و پیشانی را در نظر بگیریم. در این صورت عدد ( 75+5+5) عدد 85 سانتیمتر را به ما می دهد که با کم کردن این عدد از مقدار کلی عرض (140 سانتیمتر) اسلب کوارتز عدد 55 سانتیمتر بدست می آید که عملا می توان گفت قابل استفاده به عنوان صفحه کابینت نیست و نهایتا می توان از این مقدار باقیمانده برای ساخت روشویی استفاده نمود. در این حالت به مترطول صفحه کابینت شما ضریب 1.5 تعلق می گیرد. برای صفحه کابینت هایی که عرضی بیشتر از 85 سانتیمتر دارند ضریب 2 به متراژ صفحه کابینت تعلق می گیرد.

جواب سوال: سوالی که در ابتدا در مورد آشپزخانه ای که 4 متر رویه کابینت داشت و جزیره ای به طول 2 متر و عرض 80 سانتیمتر کلا چند متر رویه کابینت دارد باید از روش زیر استفاده کنیم:

1- متراژ رویه کابینت که 4 متر بود هیچ ضریبی به آن تعلق نمی گیرد= 4 مترطول
2- برای جزیره به دلیل داشتن عرض 80 بایستی ضریب 1.5 برابر در نظر گرفته شود= ( 2* 1.5= 3 مترطول)
3- درانتها متراژ کل صفحه کابینت کوارتز مورد نیاز برای این پروژ برابر است با 4+3=7 مترطول پس ما برای این پروژه نیاز به 7 مترطول کوارتز توتم داریم که شما این متراژ را در مبلغ اعلام شده بابت هر مترطول کوارتز ضرب می کنید و مبلغی نیز بابت نصب صفحه کابینت کوارتز به فاکتور شما اضافه می شود و شما می توانید با استفاده از این روش قیمت حدودی صفحه کابینت کوارتز خود را محاسبه کنید.

مطالعه شود: قیمت روز کوارتز توتم

نکته: روشی که برای محاسبه صفحه کابینت کوارتز ذکر کردیم برای صفحه کابینت های سرامیک پرسلان، مارمونایت و اس پی ال نیز قابل اجرا می باشد.

محاسبه صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین محاسبه اش کمی با محاسبه کوارتز و بقیه صفحه کابینت ها متفاوت است البته لازم به ذکر است که صفحه کابینت کورین یک ویژگی بسیارخوب دارد و آن قابلیت اتصال بدون داشتن خط درز است و شما می توانید تا متراژ زیادی این صفحه کابینت را به طول به هم اتصال دهید. خب برای محاسبه صفحه کابینت کورین نیز تا عرض 70 سانتیمتر هیچ ضریبی به متراژ کار تعلق نمی گیرد اما در صورتیکه عرض صفحه کابینت آشپزخانه شما از 70 بیشتر شد نهایتا تا 80 سانتیمتر ضریب 1.3 به آن تعلق می گیرد و برای عرض بیشتر از 80 سانتیمتر با ضریب 2 محاسبه می شود.

مثال: آشپزخانه منزل شما 3 مترطول صفحه کابینت با عرض 65 سانتیمتر دارد و در قسمت دیگر آشپزخانه صفحه کابینتی به طول 2 متر و عرض 75 سانتیمتر دارید و جزیره ای که در وسط آشپزخانه شما قرار گرفته است دارای ابعاد 1.5 مترطول در عرض 85 سانتیمتر است شما میخواهید متراژ کورینی که برای پروژه شما نیاز است را محاسبه کنید؟

جواب:
1- متراژ قسمتی که 3 مترطول در عرض 65 سانتیمتر است هیچ ضریبی به آن تعلق نمی گیرد = 3 مترطول
2- قسمتی از آشپزخانه که دارای طول 2 متر و عرض 75 سانتیمتر است ضریب 1.3 به آن تعلق می گیرد = ( 2* 1.3= 2.6 مترطول)
3- جزیره آشپزخانه دارای طول 1.5 و عرض 85 سانتیمتر بود که ضریب 2 به آن تعلق می گیرد= ( 1.5*2=3 مترطول)
4- برای محاسبه مترطول کورین مورد نیاز این پروژه می بایست اعداد بدست آمده را با هم جمع کنیم=( 3+2.6+3= 8.6 مترطول)
پس برای این پروژه 8.6 مترطول کورین محاسبه می گردد.

چرا در محاسبه صفحه کابینت های که عرض صفحه کابینت بیشتر از 80 سانتیمتر ضریب 2 تعلق می گیرد؟

خب برای پاسخ دادن به این سوال مثالی از صفحه کابینت سرامیک ذکر میکنیم به عنوان مثال سرامیک زیگما، خب سرامیک زیگما دارای طول 320 سانتیمتر و عرض 145 سانتیمتر است. اگر بخواهیم به صورت استاندارد در نظر بگیریم یعنی آشپزخانه ای که عرض صفحه کابینتش 65 سانتیمتر است می توان گفت سرامیک زیگما 6.4 مترطول می تواند صفحه کابینت به ما تحویل دهد. اما اگر صفحه کابینت شما دارای عرض 90 سانتیمتر باشد با توجه به 5 سانتیمتر قرنیز و پیشانی ( 90+5+5) ما 100 سانتیمتر باید از عرض صفحه کابینت پرسلان کم کنیم (145-100=45 سانتمیتر) پس فقط 45 سانتیمتر از یک اسلب باقی می ماند که عملا قابل استفاده به عنوان صفحه کابینت نیست پس در این حالت به مترطول صفحه کابینت ضریب عددی 2 تعلق می گیرد.

محاسبه صفحه کابینت سرامیک زیگما-کابین نت

5/5 - (62 امتیاز)

19 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed