1. خانه
  2. مقالات
  3. هود آسانسوری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هود آسانسوری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هود آسانسوری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ هود آسانسوری جزو هود های مدرن و یکی از جدیدترین محصولات مورد استفاده در فضای آشپزخانه است که جهت سهولت و دسترسی هر چه بیشتر و بهتر مصرف کنندگان با استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا تولید و روانه بازار گردیده است. این هود با کیفیت و طراحی بروز و نوآوری تولید شده است و مناسب با هر سلیقه ای می باشد.

هود آسانسوری سایز 90 سانت-کابین نت

ویژگی های هود آسانسوری چیست؟

1- نیاز به فضای کم: این هود فضای بسیار کمی را از محیط آشپزخانه به خود اختصاص می دهد و همین امر سبب شده تا شما فضای بیشتری برای استفاده از کابینت های هوایی در آشپزخانه داشته باشید.
2- ایجاد فضای مدرن: این محصول بر روی کابینت های زمینی و روی جزیره قابل نصب می باشد. یکی از مزیت های هود آسانسوری این است که هود های آسانسوری به صورت توکار اجرا می شوند و در نگاه اول شما شاهد هیچ گونه هودی در فضای آشپزخانه نیستید اما به محض نزدیک شدن به صفحه کابینت و یا جزیره و لمس دکمه هایی که بر روی سطح هود آسانسوری قرار گرفته این هود از داخل صفحه کابینت بالا می آید و همین امر سبب مدرن تر دیده شدن فضای آشپزخانه می شود.
3- کم صدا بودن: بر خلاف سایر هودهای موجود در بازار هود آسانسوری که توسط کابین نت به بازار عرضه می گردد به دلیل داشتن دو موتور سوپر سایلنت توربو شما هنگام روشن کردن هود آشپزخانه سر و صدای زیادی نمی شنوید.
4- روشنایی زیاد: در مدلهای هود قدیمی که در قسمت کابینت های هوایی نصب و اجرا می شدند شما نور محدود هنگام پخت و پز غذا شاهد بودید اما در هود آسانسوری به دلیل قرار گرفتن یک لامپ ال ای دی سرتاسری که در قسمت بالای هود قرار گرفته شما حداکثر روشنایی را در هنگام طبخ غذا خواهید داشت.
5- فیلتر زغالی: یکی از دغدغه هایی که هنگام طبخ غذا با آن روبرو هستیم پخش شدن بوی ناشی از پخت و پز غذا در فضای منزل است هود های آسانسوری با داشتن فیلتر زغالی و بدون نیاز به تعبیه کردن هیچ گونه دودکشی بوی ناشی از طبخ غذا رو میگیرند و شما می توانید با خیال راحت آشپزی نمایید.
6- ابعاد متفاوت: داشتن ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ سبب شده تا برای نصب در هر فضایی مناسب باشند و شما با توجه به نیاز خود ابعاد مورد نظر را انتخاب نمایید.
7- بدنه مقاوم و ضد خش: استفاده از استیل 304 خش دار با ضخامت 1.5 میلیمتر در بدنه هود آسانسوری باعث مقاومت هر چه بیشتر این هود در برابر زنگ زدگی می شود.
8- قدرت مکش بالا: این نوع هود به دلیل داشتن موتورهای کاملا قدرتمند می تواند به آسانی بخارات ناشی از پخت و پز را بگیرد.
9- خدمات پس از فروش: هود آسانسوری دارای خدمات پس از فروش می باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل شما می توانید به راحتی از خدمات پس از فروش این محصول استفاده نمایید.

ابعاد هود رومیزی آسانسوری

این هود در 3 سایز کوچک ، متوسط و بزرگ تولید و روانه بازار می گردد.
هود آسانسوری سایز 60 سانتیمتر: این هود دارای عرض 60 سانتیمتر می باشد و پس از روشن شدن 35 سانتیمتر از سطح صفحه کابینت آشپزخانه یا جزیره بالا می آید.

هود آسانسوری سایز 90 سانتیمتر: این هود دارای عرض 90 سانتیمتر می باشد و می توان از این هود بر روی جزیره آشپزخانه نیز استفاده نمود این هود آسانسوری پس از روشن شدن 35 سانتیمتر از سطح صفحه کابینت آشپزخانه یا جزیره بالا می آید.

هود آسانسوری سایز 120 سانتیمتر: این هود دارای عرض 120 سانتیمتر می باشد و جزو بزرگترین هود های آسانسوری است که می توان در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار داد.می توان از این هود بر روی جزیره آشپزخانه نیز استفاده نمود این هود آسانسوری پس از روشن شدن 35 سانتیمتر از سطح صفحه کابینت آشپزخانه یا جزیره بالا می آید.

قیمت هود آسانسوری

قیمت هود آسانسوری بر اساس متریالهایی که جهت ساخت آن استفاده می شود و امکاناتی که ارائه می دهد متفاوت است قیمت هود آسانسوری بر اساس موتور به کار رفته در هود، ابعاد هود آسانسوری، جنس بدنه و قطعات به کار رفته در هود آسانسوری و وضعیت دکمه هایی که بر روی هود قرار می گیرد برآورد می شود.
1- موتور هود: یکی از مواردی که بر روی قیمت هود آسانسوری تاثیر گذار است تعداد موتورهایی است که در هود آسانسوری استفاده می شود در صورتی که تعداد موتورهای بیشتر در این نوع از هودها استفاده شود قدرت مکش بالاتری داشته و در نتیجه قیمت بالاتری نیز خواهند داشت هود آسانسوری که توسط کابین نت ارائه می شود دارای دو موتور سوپر سایلنت توربو با قدرت مکش زیاد است که دغدغه پخش بوی غذا هنگام پخت و پز را از بین می برد.
2- ابعاد هود: هر چه عرض هود بیشتر باشد با توجه به اینکه میزان متریال هایی که در آن استفاده می شود بیشتر خواهد شد در نتیجه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت هود آسانسوری می گذارد و با بیشتر شدن عرض هود قیمت آن نیز افزایش می یابد.
3- جنس متریال ها: در بدنه این هود ها از ورق های استیل استفاده می شود هر چه استیلی که در تولید آنها به کار می رود مرغوب تر و با کیفیت تر باشد بر روی قیمت هود آسانسوری تاثیرگذار تر است.
4- وضعیت دکمه های کنترل هود: اکثر هودهای آسانسوری دارای یکسری دکمه به صورت تاچ بر روی صفحه بالایی هود می باشند که به وسیله آن می توان هود را روشن و خاموش کرد یا میزان مکش آن را تنظیم نمود هودهای آسانسوری که توسط کابین نت ارائه می شوند نیز دارای دکمه حسگر و تاچ بر روی خود هود آسانسوری می باشند که فضایی در دسترس را برای افراد جهت استفاده از هود آسانسوری قرار می دهند و شما به راحتی می توانید درجه مکش هود را کم یا زیاد کرده و یا هود را خاموش یا روشن نمایید.

هود آسانسوری سایز 60 سانت-کابین نت

آیا این هودها را می توان با گازهای مخصوص سنگ استفاده نمود؟

در جواب این سوال بایستی این نکته را مطرح کنیم که نصب این هودها نیاز به فضای کافی دارد و با گاز مخصوص سنگ که بدون صفحه می باشد مانند گاز پیت قابل نصب است اما در صورتی که شما در منزلتان از گازهای صفحه ای استفاده می کنید بایستی فضای مورد نیاز جهت نصب این هودها را در نظر بگیرید برای نصب هود آسانسوری عرض یونیت زیری نباید کمتر از 75 سانتیمتر باشد و صفحه کابینت آشپزخانه شما بایستی حداقل دارای عرض 85 سانتیمتر باشد.
نکته: دقت داشته باشید که هودهای آسانسوری را از شرکت های معتبر که ضمانت و خدمات پس از فروش ارائه می دهند تهیه نمایید. هودهای آسانسوری که کابین نت به شما عزیزان ارائه می دهد دارای 18 ماه ضمانت و 24 ماه خدمات پس از فروش است.

معایب هود آسانسوری چیست؟

در کنار ویژگی های مثبتی که هود آسانسوری دارد یکسری معایب نیز دارد که در این قسمت برای شما شرح می دهیم.
1- سر و صدای زیاد: در برخی مدلهای هود آسانسوری که دارای یک موتور هستند موقعی که از هود استفاده می کنید سر و صدای زیادی ایجاد می کند اما برخی از هودهای آسانسوری که دارای موتورهای توربو سایلنت هستند هنگام آشپزی سر وصدای زیادی ایجاد نمی کنند.
2- کثیف شدن: تمام افرادی که پخت و پز انجام می دهند می دانند که لکه ناشی از بخارات پخت و پز هم بر روی دیوار، گاز و هود هوایی می نشیند و برخلاف هودهای هوایی این نوع هودهای بیشتر در معرض بخارت ناشی از پخت و پز بوده و زودتر کثیف می شوند.
3- هزینه نصب: به دلیل تخصصی بودن نصب این هودها حتما بایستی از نصاب های مخصوص شرکت برای نصب هود آسانسوری استفاده شود.
4- تعویض فیلتر: در هودهای آسانسوری فیلتر بالایی هود از نوع آلومینیومی بوده که به آسانی قابلیت شستشو دارد و فیلترهای پایینی از نوع زغالی هستند که بعد از چند ماه می بایست آنها را تعویض نمایید.
5- سختی شستشو: برخی از شرکت ها تمیز کردن هود های آسانسوری را کاری سخت در نظر می گیرند زیرا در حالتی که هود روشن است می بایست تمیز شود و در حالت خاموش هود به داخل کابینت می رود و دسترسی به آن نخواهید داشت. بله این مطلب صحیح می باشد اما در هودهای آسانسوری که توسط کابین نت ارائه می شود شما پس از روشن کردن و بالا آمدن هود به آسانی می توانید دریچه را باز کرده و فیلترهای آلومینیومی را خارج نموده و کاملا هود را تمیز نمایید.

هود آسانسوری مناسب چه سبک از کابینتی می باشد؟

هود آسانسوری با توجه به مدرن بودنش اکثر افراد آن را مناسب کابینت مدرن و کابینت نئوکلاسیک می دانند اما به نظر ما هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این هود ها در سبک کلاسیک آشپزخانه وجود ندارد شما به راحتی می توانید با حفظ شکوه و زرق و برق کابینت کلاسیک منزلتان از این نوع هودها نیز استفاده نمایید چون امروزه حتی در سبک کلاسیک هم از هودهای مخفی در فضای آشپزخانه استفاده می کنند پس هیچ منعی برای استفاده از این هودهای توکار در فضای کلاسیک شما وجود ندارد.

چه کسانی نباید از هودهای آسانسوری استفاده کنند؟

افرادی که دارای فضایی کمتر از 75 سانتیمتر در کابینت های زمینی آشپزخانه خود هستند. آشپزخانه هایی که عرض صفحه کابینت آنها کمتر از 80 سانتیمتر باشد نمی توانند از هود های آسانسوری در فضای منزلشان استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که هود های با عرض 120 سانتیمتر نیاز به فضای کافی برای نصب دارند به طوریکه بعضی افراد ترجیح می دهند از این هود به همراه گازهای مخصوص سنگ بر روی جزیره آشپزخانه شان استفاده نمایند.

سخن پایانی

در این مقاله به سوال هود آسانسوری چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد به همراه مزایای آن توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و شرح دادیم که برای نصب و راه اندازی هود آسانسوری چه فاکتورهایی مورد نیاز می باشد. این نکته بسیار مهم است که قبل از خرید حتما در نظر داشته باشید که آیا این هود را می توانید در آشپزخانه قدیمی خود راه اندازی نمایید یا خیر و اگر در فکر ایجاد تغییرات در فضای آشپزخانه و کابینت های خود هستید حتما در مورد جایگیری و فضای مورد نیاز برای نصب هود آسانسوری با طراح خود مشورت کنید. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما در مورد اینکه هود آسانسوری چیست و معایب و ویژگی های آن چیست پاسخ مناسبی داده باشیم.

5/5 - (50 امتیاز)

10 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed