1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا صفحه کابینت ضد لک می باشد؟

چرا صفحه کابینت ضد لک می باشد؟

امروزه درآشپزخانه ها از متریال و یا جنس های مختلفی برای صفحه کابینت و کانتر مورد استفاده قرار می گیرد از جمله این صفحات میشه به سنگ طبیعی، مارمونایت،کوارتز،کورین،اس پی ال و صفحات ام دی افی اشاره کرد.میشه گفت صفحه کابینت جزو پر کاربرد ترین اجزای یک کابینت می باشد.از طرفی کابینت ها بیشتر فقط برای باز و بسته کردن درب و گرفتن وسایل آشپزی مورد استفاده قرار میگیرد اما صفحات کابینت بصورت مستقیم برای درست کردن غذا،صرف وعده های غذایی و …. مورد استفاده قرار می  در این مقاله قصد داریم درباره مقاومت در برابر لک پذیری صفحات کابینت با شما صحبت کنیم همراه ما باشد.
از انواع صفحه کابینت های ضد آب می شود به کورین،کوارتز،مارمونایت،اس پی ال و اسلب سنگ طبیعی اشاره کرد .

لکه های  روی صفحه کابینت به دو شکل می باشند: لکه های سخت و لکه های معمولی

لکه های معمولی را میتوانید با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید و یا میتوانید با استفاده از مایع ظرفشویی و یک دستمال سطح مورد نظر خود را پاک کنید.
در مورد لکه های سخت هم میشود به ریختن زردچوبه و زعفران بر روی صفحه اشاره کرد.که این لکه ها می توانید با استفاده از مواد شوینده پاک کنید.

پاک کردن لکه چای

میزان لک پذیری کورین:

کورین به دو شکل در کشور موجود می باشد یکی کورین وارداتی و دیگری کورین داخلی.نمیشه گفت این دو تفاوت زیادی با یکدیگر دارند اما در تولید تولید کورین های خارجی دقت و ظرافت بیشتری به کار می رود این عامل باعث می شود که محصولات خارجی ساختار منسجم تری در سطح داشته باشن و نفوذ در سطح این کورین ها باشد.اما در هر صورت کورین یک صفحه کابینت ترمیم پذیر می باشد و می توانید چه محصول ایرانی و چه خارجی برای صفحه کابینت خود مورد استفاده قرار دهید.

لک پذیری کوارتز:

همانطور که میدانید کوارتز با داشتن سطحی غیر متخلخل به هیچ عنوان هیچگونه جذبی در سطح خود ندارند(این عامل به علت فرآیند تولید این محصول در فشار و دمای بالا در محیط خلا می باشد)این محصول هم در برابر لکه مقاوم می کند.کوارتز ها کاملا در برابر لکه های سخت و معمولی مقاوم هستند.

پاک کردن لکه چای

نکته:از دیگر لکه های ممکن است بر روی صفحات کابینت ایجاد شود می شود به لکه های چای ،شربت،قهوه اشاره کرد که این لکه ها جزوی از لکه های سخت می باشد.

لک پذیری سنگ طبیعی:

سنگ طبیعی مورد استفاده در آشپزخانه به چند نوع مختلف تقسیم می شود.مرمریت،گرانیت،کوارتزیت و مرمر کبه به ترتیب هر کدام برای شما عزیزان شرح می دهیم.

لکه شربت روی کوارتز

مرمریت:سنگ های مرمریت با داشتن تنوع رنگی بسیار بالا و زیبایی خاص طرفداران بیشماری دارد اما یکی مشکلات مهمی که سنگ مرمریت دارد.لک پذیری این سنگ می باشد.می شود گفت در اثر ریخته شدن چای ،قهوه یا هر نوشیدی دیگر سطح این سنگ فرآیند جذب را انجام می دهد و تمامی رنگ را بخود جذب می کند.

گرانیت:در فرآیند فراوری سنگ های گرانیت با استفاده از اپوکسی(نوعی رزین) سطح گرانیت را کاملا در برابر لکه مقاوم می کند .گرانیت کاملا در برابر لکه های سخت و همچنین لکه های اسان مقاوم می باشد.در صورت ریخته شدن چای یا قهوه بدون نگرانی میتوانید با استفاده از پارچه نم دار سطح را تمیز کنید.

کوارتز و مرمر هم به علت داشتن سطح غیر متخلخل و بدون جذب هیچگونه لکه ای را به خودشان جذب نمی کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed