1. خانه
  2. مقالات
  3. گرانیت یا مارمونایت کدامیک برای کابینت نئوکلاسیک مناسب تر است؟

گرانیت یا مارمونایت کدامیک برای کابینت نئوکلاسیک مناسب تر است؟

گرانیت یا مارمونایت کدام صفحه کابینت برای کابینت های نئوکلاسیک بهتر است؟ چگونه میتوانیم بهترین صفحه کابینت را از بین این دو متریال برای کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه انتخاب کنیم؟ تفاوت های اسلب سنگ گرانیت و مارمونایت در چیست؟ آیا می توان سنگ مارمونایت را ابزار زد؟ اینها گوشه ای از سوالات شما عزیزان است که می خواهیم در این مطلب به آنها پاسخ دهیم.در ابتدا توضیحاتی در مورد هر کدام از این متریال های به اختصار برای شما شرح داده و سپس به سوالاتی که ممکن است در ذهن شما عزیزان ایجاد شود پاسخ می دهیم. در صورتیکه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و جامع تری نسبت به این متریال ها داشتید می توانید با مشاوران کابین نت تماس بگیرید.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

از کابینت نئوکلاسیک می توان به عنوان جدیدترین سبک در بین کابینت های آشپزخانه نام برد. این سبک ترکیبی از دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن آشپزخانه می باشد. اگر بخواهیم کابینت نئوکلاسیک را شرح دهیم بایستی این نکته را در نظر بگیریم که تقارن در سبک نئوکلاسیک همواره رعایت می شود همانطور که می دانید با مرور زمان هر چقدر به سمت جلو حرکت می کنیم سبک های جدیدتری در دکوراسیون منازل به وجود می آیند و این فقط مختص به فضای داخلی منزل نیست بلکه مهمترین گزینه در هر خانه یعنی آشپزخانه ها را نیز شامل می شود. در سبک نئوکلاسیک آشپزخانه ها دیگر خبری از کنده کاری ها و زرق و برق های موجود در سبک کلاسیک نیست شما تاج و سر ستون ها را مشاهده نمی کنید. دیگر جزیره ها در سبک نئوکلاسیک دارای ستون هایی با کنده کاری های زیبا نیستند و خرج کار بیشتری بر روی درب کابینت ها نمی بینید و از طرح های پیچیده دیگر خبری نیست. نهایتا شما یکسری فرو رفتگی هایی به شکل خطوط صاف یا دایره ای شکل بر روی درب کابینت ها مشاهده می کنید. سبک نئوکلاسیک مانند سبک مدرن نمی باشد که همه چیز در آن مخفی باشد و یا درب ها در آن بدون دستگیره باشند. ما در سبک نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه در برخی موارد شاهد استفاده از شیشه به جای ام دی اف به عنوان درب کابینت هستیم. در سبک کابینت نئوکلاسیک نه شلوغی کابینت های کلاسیک را داریم و نه مانند کابینت های سبک مدرن فضایی کاملا ساده و فاقد هر گونه کنده کاری، می توان گفت حد وسط بین سبک کلاسیک و مدرن به ما سبک نئوکلاسیک را می دهد.

گرانیت یا مارمونایت-کابین نت

مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک انواع مختلفی دارند و می توان از متریال هایی متنوعی مانند: 1- کابینت پولیشی 2- کابینت روکش ممبران 3- کابینت پلی اورتان 4- چوب طبیعی 5- کابینت با روکش چوب را نام برد.

کابینت های پولیشی مانند کابینت های انزو با رنگ پولیشی رنگ می شوند به طوریکه انگار یک لایه از شیشه بر روی سطح آن ها قرار گرفته است و کاملا ضد آب می باشند. استفاده از روکش ممبران نیز یکی از روش های متداول برای ساخت کابینت های نئوکلاسیک آشپزخانه است امروزه از روکش ممبران برای ساخت کابینت های سبک کلاسیک نیز استفاده می شود در این روش طرح مورد نظر را با استفاده از دستگاه سی ان سی بر روی ام دی اف در می آورند پس از عملیات سی ان سی قسمت های مورد نظر را سمباده زده و سپس روکش پی وی سی را با استفاده از چسب مخصوص ممبران بر روی ام دی اف ها می چسبانند. کابینت های پلی اورتان نمونه دیگری کابینت های سبک نئوکلاسیک هستند در این نوع کابینت ها نیز از رنگ برای پوشش روی ام دی اف خام استفاده می شود تنها تفاوت رنگ های پولیشی با رنگ های پلی اورتان مورد استفاده در کابینت ها پایه این رنگ ها می باشد رنگ های پلی اورتان بر پایه آب هستند و خیلی سریع خشک می شوند اما رنگ های پولیشی حالتی خمیری دارند و فرآیند خشک شدن آنها طولانی تر است.خب همانطور که می دانید استفاده از چوب طبیعی برای ساخت کابینت نئوکلاسیک بسیار هزینه بردار است و اکثر افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از چوب طبیعی به صورت خام ( رنگ طبیعی چوب ) از کابینت هایی با روکش چوب طبیعی استفاده کنند تا بتوانند در هزینه های دکوراسیون آشپزخانه منزلشان صرفه جویی کنند.

مطالعه کنید: کابینت ممبران

صفحه کابینت مناسب برای کابینت نئوکلاسیک کدام است؟

خب در این قسمت می خواهیم این گزینه را مورد بررسی قرار دهیم که گرانیت یا مارمونایت کدام برای کابینت نئوکلاسیک مناسب است؟ همانطور که می دانید می توانید سبک نئوکلاسیک را با متریال هایی که در بالا به آنها اشاره شد اجرا نمایید. پس از انتخاب متریال مورد نظر برای ساخت درب ها و بدنه کابینت نوبت به انتخاب بهترین صفحه کابینت برای آشپزخانه شماست. گرانیت و مارمونایت هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از همدیگر متمایز کرده شما با بررسی این تفاوت ها و ویژگی ها می توانید با دیدی بازتر اقدام به خرید صفحه کابینت نمایید.

گرانیت یا مارمونایت-کابین نت

صفحه کابینت گرانیت یا مارمونایت کدام در برابر حرارت مقاوم تر است؟

استفاده از اسلب سنگ گرانیت به دلیل ویژگی های زیادی که دارد بسیار متداول می باشد این سنگ زیبا و طبیعی مقاومت بالایی در برابر حرارت های بالا دارد و شما دغدغه اینکه ناگهان ماهیتابه داغتان را پس از پخت و پز بر روی سطح آن بگذارید را نخواهید داشت. زیرا خود این متریال از سرد شدن مواد مذاب آتشفشانی ساخته شده است و می تواند دمای بالا را نیز تحمل کند در مقایسه با گرانیت ها صفحه کابینت مارمونایت دارای مغز کورین و یک لایه نازک در حد یک میلیمتر از کوارتز بر روی سطحش است که از نظر مقاومت در برابر حرارت نسبت به گرانیت ها ضعیف تر می باشد.

تنوع و فینیش سنگ گرانیت یا مارمونایت

گرانیت ها دارای تنوع بیشتری در رنگ و طرح هستند اما رنگ بندی مارمونایت ها فقط در 17 رنگ و طرح خلاصه می شود. هیچ دو سنگ گرانیتی را کاملا شبیه به همدیگر نمی توانید پیدا کنید که تمامی رگه ها و دانه بندیشان مانند هم باشد و همین باعث خاص بودن هر چه بیشتر این محصول شده است. سطح گرانیت دارای سه فینیش براق، مات و چرمی است و شما بسته به نوع متریالی که برای ساخت درب های کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه تان استفاده می کنید می توانید هر کدام از این فینیش ها را انتخاب نمایید به عنوان مثال: استفاده از کابینت پولیشی سفید به دلیل داشتن حالتی مانند شیشه بر روی سطحش و براقیتی که دارد استفاده از صفحه کابینت گرانیت با فینیش براق برای این نوع کابینت پیشنهاد می شود اما اگر شما از کابینت با رنگ پلی اورتان مات استفاده می کنید یا روکش ممبرانی که برای ساخت کابینت ها استفاده می کنید از نوع مات است بهترین گزینه برای شما استفاده از سنگ گرانیت با فینیش مات و از آن بهتر فینیش چرمی است چرا که سنگ های گرانیتی که دارای فینیش چرمی هستند حس طبیعی بودن را بیشتر می توانند القا کنند. اما در مارمونایت ها فقط شما فینیش مات و برجسته را مشاهده می کنید و هیچ کدی از مارمونایت با فینیش براق را نمی توانید مشاهده کنید و در کابینت های نئوکلاسیکی که براق هستند برای حفظ زیبایی ظاهری نمی توان از مارمونایت استفاده کرد زیرا زیبایی ،درخشش و براقیتی را که می خواهید نمی توانید در فضای آشپزخانه خود داشته باشید البته این نکته را هم بیان کنیم که انتخاب صفحه کابینت براق یا مات به سلیقه شما بستگی دارد و در صورت تمایل می توانید کابینت های براق را با صفحه کابینت مات ترکیب کنید ولی ما به جهت حفظ زیبایی ظاهری به شما این کار را پیشنهاد نمی کنیم.

گرانیت یا مارمونایت کدام آنتی باکتریال است؟

در کنار ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که سنگ های گرانیتی سطحی کاملا آنتی باکتریال دارند نکته ای که هنگام خرید صفحه کابینت بسیار مورد توجه خریداران قرار می گیرد. امروزه از خود صفحه کابینت به عنوان میزکار برای خرد کردن مواد غذایی استفاده می شود پس سطحی کاملا آنتی باکتریال و بدون خلل و فرج که هیچ گونه قارچ و باکتری نتواند در فضای آن رشد کند بسیار حائز اهمیت است. در صفحه کابینت مارمونایت به دلیل قرار گرفتن یک لایه نازک از کوارتز بر روی سطح صفحه کابینت تمامی منافذ و خلل و فرج آن پوشیده شده و جایی برای نفوذ باکتری و قارچ ها وجود ندارد پس می توان گفت سنگ مارمونایت نیز مانند گرانیت دارای سطحی آنتی باکتریال است.
نکته: باید دقت داشته باشید که تمیزی سطح صفحه کابینت بسیار مهم می باشد در سطوح مات و چرمی برخلاف سطوح براق باید با دقت بیشتری سطوح را از آلودگی و لکه مواد غذایی پاک کنید. زیرا به دلیل سطوح برجسته ممکن است این لکه ها در بین این قسمت ها قرار بگیرید و فضایی برای رشد باکتری ها فراهم کند. پس در این قسمت می توان گفت سنگ اسلب گرانیت با فینیش صیقلی و براق به دلیل سهولت هر چه بیشتر برای پاک کردن دارای بستری کاملا آنتی باکتریال تر است.

قیمت مارمونایت یا گرانیت کدام مناسب تر است؟

بر خلاف مارمونایت که قیمت مشخصی دارد و قیمت آن توسط خود شرکت مارمونایت مشخص می شود سنگ گرانیت دارای قیمت یکسانی نیست. قیمت گرانیت بستگی به یکسری عوامل و شرایط دارد عواملی مانند سختی استخراج، ابعاد و سایز کوپ و وارداتی بودن بر قیمت گرانیت ها تاثیر گذار است. قیمت گرانیت های داخلی نسبت به صفحه کابینت مارمونایت مناسب تر است زیرا در تولید مارمونایت از مواد اولیه کورین که مواد پتروشیمی هستند استفاده شده و همین بر روی قیمت تمام شده این سنگ بسیار تاثیر گذار است. نوسان در قیمت مواد اولیه تشکیل دهنده کورین که به عنوان مغز مارمونایت مورد استفاده قرار می گیرد سبب شده تا مارمونایت نوسانات قیمت بیشتری نسبت به صفحه کابینت گرانیت داشته باشد.

مطالعه کنید: قیمت روز مارمونایت

سخن آخر

در این مقاله ما ویژگی و مزایای گرانیت و مارمونایت را برای شما شرح دادیم تا بتوانید راحت تر به انتخاب صفحه کابینت مورد نظر خود برای کابینت نئوکلاسیک برسید شما با بررسی ویژگی های فوق می توانید سنگ رویه کابینتتان را انتخاب نمایید. نظرات و سوالات خود را می توانید در قسمت پایین صفحه بیان کنید تا کارشناسان کابین نت شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed