کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک نوعی سبک در طراحی کابینت ها می باشد که با استفاده از متریال هایی مانند چوب طبیعی یا ام دی اف روکش شده تولید می گردد. در این سبک از طراحی ما شاهد حکاکی هایی بر روی درب کابینت ها،تاج،ستون، سر ستون ها و استفاده از شیشه های تزیینی هستیم. به طور کلی سبک کلاسیک جزو سبک های مجلل و باشکوه محسوب می شود و برای زیبا تر دیده شدن این سبک از طراحی، شما نیازمند فضای کافی برای اجرای کابینت ها هستید زیرا زیبایی و شکوه کابینت های کلاسیک در فضای کوچک کمتر به چشم می آید.سبک کلاسیک به دلیل ظاهر انعطاف پذیر و زیبایی که دارد همواره مورد توجه بسیاری از طراحان داخلی و معماران قرار می گیرد به کار گیری جزییات و ویژگی های بی انتها و استفاده از رنگ های خنثی جلوه ای بسیار آراسته و کلاسیک به آشپزخانه می دهد.کابینت های کلاسیک هنوز هم می توانند متناسب با سلیقه و بودجه صاحبان منازل باشند.برای داشتن کابینت هایی به سبک کلاسیک در محیط آشپزخانه تان بایستی یکسری نکات را در نظر بگیرید تا آشپزخانه کلاسیک شما عالی تر دیده شود.چوب و رنگ کابینت جزو اصلی ترین آیتم ها در کابینت آشپزخانه کلاسیک می باشند.

کابینت کلاسیک ترکیبی-کابین نت

اجزای تشکیل دهنده کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس آشپزخانه از یکسری اجزای اصلی تشکیل شده است که این اجزا شامل:درب ، بدنه، تاج، ستون و سر ستون می باشند، در این قسمت به شرح هر کدام از آنها می پردازیم.

1-بدنه:

بدنه کابینت جزو اصلی ترین قسمت های کابینت است که در نمای کابینت به چشم نمی خورد و عموما به رنگ سفید تولید می شود. در کابینت های کلاسیک بایستی بدنه کابینت را به درستی و دقت هر چه بیشتر تولید نمود زیرا در استحکام هر چه بیشتر کابینت های آشپزخانه تاثیر گذار است، اتصالات درست نیز فاکتوری بسیار مهم در بدنه کابینت می باشند.

2-درب کابینت:

درب کابینت در آشپزخانه های کلاسیک عمدتا از جنس ام دی اف با روکش چوب و یا چوب طبیعی می باشد. استایل درب کابینت می تواند توصیف کننده سبک آشپزخانه شما باشد، در سبک کلاسیک ما شاهد درب های حکاکی شده و قاب های کنده کاری شده هستیم که بیان کننده یک آشپزخانه کلاسیک هستند.

3-ستون:

ستون ها در کابینت های کلاسیک یکی از شاخص ترین قسمت های این سبک از آشپزخانه ها می باشند. ستون های حکاکی شده که در سبک کلاسیک آشپزخانه تاثیر بسزایی دارند. بیشتر این ستون ها بر روی اپن قرار می گیرند و یا با جزیره ای که در آشپزخانه قرار دارد ترکیب می شوند این ستون ها بعضا حکم جدا کننده فضای آشپزخانه از محیط  پذیرایی را نیز دارند.

4-سر ستون:

سر ستون ها همانطور که از اسمشان پیداست بر روی ستون های حکاکی شده قرار می گیرند که بیان کننده هر چه بیشتر سبک کلاسیک در آشپزخانه ها می باشند و بر زیبایی هر چه بیشتر آشپزخانه کلاسیک می افزایند. این سر ستون ها می توانند نقوش مختلفی داشته باشند شما می توانید بسته به سلیقه خودتان سر ستون های ساده با اشکال هندسی ساده یا شلوغ  و پر از نقوش را انتخاب نمایید.

5-تاج:

تاج در قسمت بالایی کابینت های هوایی قرار دارد، قسمتی ابزار خورده که رنگ آن در کابینت های کلاسیک با رنگ درب ها یکسان است. تاج ها در سبک کلاسیک ارتفاعی حدود 5 تا 15 سانتی متر دارند و بلند بودن ارتفاع تاج سبب جذابیت هر چه بیشتر فضای آشپزخانه کلاسیک می شود.

کابینت کلاسیک شیک-کابین نت

نکاتی در مورد کابینت آشپزخانه کلاسیک

-کابینت های کلاسیک علاوه بر کاربردی بودن، گرما و جذابیت منحصر به فردی را در فضای آشپزخانه شما ایجاد می کنند. برای داشتن آشپزخانه های کلاسیک جذاب تر می توانید به تزیینات آن اضافه نمایید.
-رنگ همیشه بخش اساسی در سبک کلاسیک می باشد و در جذابیت و ظاهر آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است.

کابینت کلاسیک سفید-کابین نت

کابینت کلاسیک سفید

استفاده از رنگ سفید در کابینت های کلاسیک سبب بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه می شود. اگر به درستی از رنگ سفید برای کابینت های کلاسیک آشپزخانه تان استفاده نمایید فضایی بسیار زیبا و چشم نواز ایجاد می شود. به طور کلی انتخاب رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه انتخابی هوشمندانه و مناسب است.
-هنگام استفاده از سبک کلاسیک در آشپزخانه تان در نظر داشته باشید که صفحات کانتر در صورت ابزار خوردن، نسبت به لبه های تیز بدون ابزار بر زیبایی کابینت ها بیشتر تاثیر گذار هستند .
-طراحی کلاسیک آشپزخانه ها شامل یکسری از ویژگی های سبک سنتی نیز می باشد شما در کابینت های کلاسیک شاهد قاب،تاج و حکاکی های خاص بر روی درب ها و حتی پایه های جزیره می باشید.
-برای ایجاد کنتراست در فضای آشپزخانه هنگام استفاده از کابینت های کلاسیک سفید می توانید از  کوارتز یا گرانیت برای جزیره و صفحه کابینت آشپزخانه تان استفاده نمایید و یا از کف پوش های تیره در آشپزخانه کلاسیک خود استفاده کنید تا باعث ایجاد تضاد در آشپزخانه منزلتان شده و از یکنواختی خارج شود.
-شما می توانید در فضای آشپزخانه کلاسیک تان ترکیبی از رنگ های روشن را نیز داشته باشید مثلا کابینت های کلاسیک سفید را با صفحات کانتری به رنگ روشن ترکیب نمایید تا به فضای آشپزخانه تان بعد بیشتری دهید.
-برای داشتن یک آشپزخانه به سبک کلاسیک می توانید از تزیینات مناسب استفاده نمایید یراق آلات و اکسسوری، صفحات کانتر، وسایل روشنایی، لوازم خانگی،کاشی،مبلمان، فرش، و تابلوهای هنری همگی بر سبک کلاسیک آشپزخانه تاثیر گذار هستند.منظور از استفاده تزیینات مناسب در آشپزخانه کلاسیک این است که به طور مثال شما نمی توانید از یخچال فریزی که صفحه نمایش لمسی بر روی درب خود دارد در سبک کلاسیک آشپزخانه استفاده نمایید زیرا هیچ گونه هماهنگی با سبک کلاسیک ندارد پس دقت داشته باشید از تزییناتی استفاده نمایید که کاملا با سبک کلاسیک شما هماهنگی داشته باشند.
-از ایجاد طرح های پیچیده در سبک کلاسیک آشپزخانه خودداری نمایید کابینت آشپزخانه های کلاسیک باید علاوه بر اینکه بیان کننده سبک کلاسیک آشپزخانه باشند سادگی و ظرافت لازم را نیز داشته باشند. شکیل بودن نیز باستی در طراحی آنها در نظر گرفته شود.
-چوب جزو بهترین گزینه ها برای استفاده در سبک کلاسیک است زیرا ماندگار و جذاب می باشد و حس طبیعی بودن و گرما را در محیط آشپزخانه ایجاد می نماید.

کابینت های کلاسیک چوب طبیعی بهتر است یا ام دی اف با روکش چوب؟

سبک کلاسیک سبکی بسیار با شکوه و لوکس است در نتیجه استفاده از چوب طبیعی در ساختار کابینت های کلاسیک جدید هر چند که گرانتر است ولی بر جذابیت هر چه بیشتر فضای آشپزخانه می افزاید. به طور کلی چوب بهترین انتخاب برای کابینت های کلاسیک می باشد اما اگر هزینه کابینت آشپزخانه برای شما اهمیت دارد می توانید از ورق های ام دی اف با روکش چوب طبیعی استفاده نمایید که مقرون به صرفه تر هستند.به دلیل تنوع بسیار زیاد روکش های چوب طبیعی اکثر افراد تمایل به استفاده از این متریال در آشپزخانه های کلاسیک دارند که این امر یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که سبب شده تا افراد از ام دی اف با روکش چوب استفاده نمایند.ورق های ام دی اف توانایی فرم پذیری کمتری نسبت به چوب طبیعی دارند در نتیجه برای تولید کابینت های کلاسیک مجبور خواهید شد تا طرح های ساده تری را انتخاب نمایید. استفاده از کابینت ام دی اف و یا روکش چوب طبیعی سبب صرفه جویی هر چه بیشتر در هزینه بازسازی آشپزخانه شما می شود.

ایده هایی برای طراحی کابینت کلاسیک جدید و لوکس

آشپزخانه کلاسیک دارای جزییات می باشد، شما می توانید از تزیینات و رنگ های متنوعی برای طراحی آن استفاده نمایید. استفاده از حکاکی بر روی درب کابینت ها باعث ایجاد خطوط تیره و روشن در فضای آشپزخانه می گردد.در این سبک از طراحی شما می توانید از لولا و یراق آلاتی از جنس برنز،نقره یا برنج استفاده نمایید تا گویای سبک کلاسیک کابینت ها باشند.
استفاده از شیشه های تزیینی بر روی درب های کابینت بر جذابیت ظاهری آن تاثیر به سزایی دارد.

صفحات کانتر در کابینت های کلاسیک بهتر است از سنگ های طبیعی ساخته شوند. میزهایی که از گرانیت و یا کوارتز در رنگ های مختلف ساخته می شوند بیان کننده سبک کلاسیک در آشپزخانه ها هستند.هنگام استفاده از سنگ طبیعی به عنوان کانتر در آشپزخانه های سبک کلاسیک آنها را ابزار می زنند تا هماهنگی لازم را با کابینت آشپزخانه کلاسیک داشته باشد.
-در کابینت های کلاسیک برای زیبایی هر چه بیشتر فضای آشپزخانه می توانید یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی را پشت درب های چوبی پنهان کنید تا دیده نشوند و محیطی یکپارچه و با شکوه داشته باشید.
-کاشی و سرامیکی که در آشپزخانه کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد حتما بایستی با سبک آشپزخانه هماهنگی داشته باشد و باعث برجسته تر دیده شدن کابینت های کلاسیک آشپزخانه شود.
-به طور کلی رنگ کابینت کلاسیک جزو اصلی ترین موارد در سبک کلاسیک آشپزخانه است که باعث داشتن محیطی سرد یا گرم می شود. شما می توانید علاوه بر رنگ سفید از رنگ هایی مانند سبز،زرد،خاکستری یا کرم نیز استفاده نمایید.
-روشنایی و نور پردازی در فضای آشپزخانه یکی از عواملی است که در جلوه دادن هر چه بیشتر کابینت کلاسیک اروپایی تاثیر گذار است.شما می توانید از لوستر های برنجی یا کریستالی در فضای آشپزخانه خود استفاده نمایید.
-در سبک کلاسیک معمولا هود به صورت مخفی کار می شود و روی آن ورق هایی از ام دی اف یا چوب طبیعی که دارای حکاکی و تزیینات برجسته هستند قرار می گیرد.
-در کابینت آشپزخانه کلاسیک می توان از سینک های تک لگن ساده در داخل جزیره استفاده نمود که علاوه بر ایده آل بودن،فضای زیادی برای کار کردن نیز فراهم می کند.
-کف پوش نقش مهمی در آشپزخانه کلاسیک دارد در صورتی که بین وسایل آشپزخانه شما و کابینت های کلاسیک هماهنگی لازم وجود نداشته باشد، استفاده از کف پوش مناسب می تواند جبران کننده بوده و این عدم هماهنگی را به حداقل ممکن برساند.علاوه بر این استفاده از کف پوش هایی با رنگ خنثی در آشپزخانه های کوچک باعث بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه می شود.

5/5 - (27 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed