1. خانه
  2. مقالات
  3. صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کوارتز جزو محبوب ترین و جدیدترین متریال هایی است که به عنوان صفحه کابینت در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. تنوع تولید آن در انواع دانه دار و رگه دار سبب جذابیت بیشتر این محصول گردیده است.سنگ کوارتز را می توان نزدیک ترین سنگ مصنوعی مهندسی ساز به سنگ های طبیعی بخصوص گرانیت ها دانست. مقاومت بیش از اندازه شان در برابر فشار و ضربه آنها را سطحی بسیار مقاوم و ماندگار برای استفاده به عنوان جزیره و کانتر نموده است. سنگ کابینت کوارتز در انواع رنگ ها تولید می گردد و شما هیچ گونه محدودیتی در انتخاب آنها بر اساس طرح و دیزاین منزلتان نخواهید داشت.

انواع صفحه کابینت کوارتز خارجی-کابین نت

انواع صفحه کابینت کوارتز خارجی

در ابتدا کوارتز به صورت وارداتی به کشور وارد و مورد استفاده قرار می گرفت از جمله کشورهای تولید کننده صفحات کوارتز که بسیار شناخته شده می باشند و طرفداران بسیار در سرتاسر دنیا دارند کوارتز سایلستون و کوارتز کامبریا و کوارتز هانستون را می توان نام برد.

1- کوارتز سایلستون: این کوارتز محصول شرکت کوزنتینو می باشد این شرکت در اسپانیا واقع شده و حجم بسیار زیادی از تولیداتش را به کشورهای مختلف صادر می کند.

بخوانید: کوارتز سایلستون چیست؟

2- کوارتز کامبریا: کوارتز دیگری که جزو برندهای نامدار در دنیاست کوارتز کامبریا می باشد که این کوارتز در کشور آمریکا تولید می گردد و محصولات کوارتز رگه دار آن بسیار زیبا و چشمگیر هستند. می توان گفت برخلاف صفحه کابینت سایلستون که دارای کدهای دانه دار و رگه دار در سمپل خود است بیشتر محصولات کوارتز کامبریا از نوع رگه دار هستند.

3- کوارتز هانستون: این کوارتز محصول شرکت هانوا می باشد که در کره جنوبی واقع شده است کوارتز هانستون با داشتن بیش از 60 رنگ و طرح یکی از پر طرفدارترین محصولات کوارتز است. محصولات این شرکت با کیفیت بالایی تولید و روانه بازار می شود و بسیار مقاوم هستند و می توان از آنها علاوه بر آشپزخانه منازل جهت دکوراسیون نیز استفاده نمود.

انواع صفحه کابینت کوارتز ایرانی-کابین نت

انواع صفحه کابینت کوارتز ایرانی

در ایران نیز شرکت هایی هستند که با استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا اقدام به تولید صفحه کابینت کوارتز نموده اند که حتی بعضی از آنها نیز محصولاتشان را به خارج از کشور صادر می کنند که در این قسمت به شرح آنها می پردازیم.

1- کوارتز توتم: که محصول شرکت فلات سنگ آسیاست و بین مردم اکثرا با عنوان صفحه کابینت کوارتز اصفهان شناخته می شود این شرکت واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان می باشد و می توان گفت جزو با کیفیت ترین و مقاوم ترین سنگ های کوارتز مخصوص کابینت در ایران است. این شرکت حجم تولیداتش نسبت به سایر شرکت های تولید کننده کوارتز بیشتر می باشد.

بخوانید: کوارتز توتم چیست؟

2- کوارتز برد استون: این کوارتز محصول شرکت آذرین سنگ پارس است که در استان لرستانواقع شده است. این شرکت توانسته با استفاده از به روزترین دستگاهها سنگ کوارتز آشپزخانه را تولید نماید. محصولات برد استون در انواع رگه دار و دانه دار با تنوع رنگی تولید و به بازار عرضه می گردند.

3- کوارتز کایند استون: شرکت دیگری که اقدام به تولید صفحه کابینت کوارتز در ایران نموده شرکت سنگ آفرینان کوشا است که محصولات خود را با نام تجاری کوارتز کایند استون روانه بازار کرده است محصولات این شرکت نیز در دو گروه دانه دار و رگه دار تولید و دردسترس مشتریان قرار می گیرند.

سنگ صفحه کابینت کوارتز

سنگ صفحه کابینت کوارتز دارای یکسری ویژگی های ظاهری است که متریال کوارتز طبق آنها تقسیم بندی می شود. سنگ کوارتز کابینت بر اساس طرح، رگه و بافت به 4 گروه کلی تقسیم می گردد. انواع سنگ صفحه کابینت کوارتز عبارتند از:

1- سنگ صفحه کابینت کوارتز دانه ریز: در سطح این سنگ شما شاهد بلورهای بسیار ریزی می باشید که در کنار یکدیگر به طور منظم در سطح صفحه کابینت کوارتز پخش شده اند.

2- سنگ صفحه کابینت کوارتز دانه متوسط: در این مدل از کوارتز های کابینت آشپزخانه دانه بندی کمی درشت تر از نمونه اول بوده و بلورها به وضوح قابل رویت هستند در این نوع از سنگ کوارتز شما شاهد یکسری آیتم ها مانند دانه، صدف و آینه در ابعاد متوسط در سطح سنگ خواهید بود.

3- سنگ صفحه کابینت کوارتز دانه درشت: کوارتزهای کابینت آشپزخانه دانه درشت سطحی زیبا را فراهم می کنند که کاملا چشم نواز است و حس طبیعی بودن را مانند سنگ های گرانیتی برای بیننده تداعی می کند. در این مدل تمامی بلورها را می توانید به راحتی از هم تشخیص دهید و این امر سبب می شود تا اجرای صفحه کابینت کوارتز دانه درشت بسیار جذاب تر باشد.

بخوانید: اجرای صفحه کابینت کوارتز

4- سنگ صفحه کابینت کوارتز رگه دار: این نوع صفحه کابینت بسیار مورد پسند عموم قرار گرفته و طرفدارن بسیاری دارد شما در سطح اسلب کوارتز رگه هایی به صورت پهن یا نازک که بعضا حالت مواج نیز دارند را مشاهده می کنید. در اجرای این نوع از سنگ کوارتز شما می توانید رگه ها را از بین کابینتی تا رویه کابینت امتداد دهید و طراحی و اجرای زیباتری داشته باشید.

تولید صفحات کابینت کوارتز

می توان گفت تمامی صفحه کابینت های کوارتز موجود در بازار ترکیبات یکسانی دارند همگی آنها از میزان بسیار بالایی  کوارتز طبیعی که دارای سختی بالا و مقاومت بسیار زیاد است به همراه رنگ دانه، صدف و در برخی از کوارتز ها آینه و غیره تشکیل شده اند. سطح تمامی سنگ های کوارتز کابینت آشپزخانه براق می باشد و فینیش مات ندارند. همین ساختار ویژه و محکم آنها را گزینه بسیار مناسبی برای ساخت انواع میزکار، کانتر آشپزخانه، جزیره و به عنوان دیوارپوش و حتی گزینه ای مناسب جهت استفاده در سرویس های بهداشتی نموده است.

نمایندگی کوارتز توتم در تهران و کرج-کابین نت

نمایندگی صفحه کابینت کوارتز

تمامی صفحه کابینت های موجود در بازار در اکثر استانها دارای نماینده فعال می باشند که می توانند محصولات را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. خرید از نمایندگی ها با توجه به اینکه مستقیم از خود شرکت تولید کننده محصول را دریافت و عرضه می کنند بسیار به نفع مصرف کننده می باشد. حسن خرید از نمایندگی های صفحه کابینت این است که واسطه ای جهت تهیه محصولات وجود ندارد و خرید برای مصرف کننده بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. کابین نت نیز با داشتن شورومی به مساحت 2500 مترمربع به عنوان یکی از نمایندگان صفحه کوارتز توتم در تهران و البرز اقدام به توزیع و فروش این محصول با کیفیت می نماید.

ابعاد صفحات کابینت کوارتز

ابعاد صفحه کابینت کوارتز با توجه به شرکت تولید کننده اش متغیر است و نمی توان سایز یکسانی را برای همه انواع سنگ کوارتز موجود در بازار ارائه داد. به طور مثال صفحات کوارتز سایلستون همواره در ابعاد 159*325 و 144* 306 و در ضخامت های 1.2 ،2 سانتیمتری تولید می شود. اما در کوارتز کامبریا محصولات در دو ابعاد متفاوت یعنی 141*310 و 166*335 با ضخامت های 2 و 3 سانتیمتری تولید می شوند. در کوارتز هانستون این ابعاد 100*300 با ضخامت های 1.2 و 2 سانتیمتر است. در نمونه های ایرانی کوارتز نیز محصولات دارای ابعاد یکسانی نیستند مثلا کوارتز توتم دارای ابعاد 140*300 سانتیمتر است در صورتیکه در نمونه های دیگر مانند کوارتز برد استون این سایز به 150*300 سانتیمتر و در کایند استون به 155*315 سانتیمتر می رسد. ضخامت کوارتز توتم 1.2 و 2 سانتیمتر می باشد ولی کوارتز برد استون دارای ضخامت 1.2 سانتیمتر و کوارتز کایند استون ضخامت 1.4 سانیتمتری دارد.

قیمت صفحه کابینت کوارتز

محصولات کوارتز به دلیل تنوع شرکت های تولید کننده شان دارای قیمت های متفاوتی هستند و قیمت صفحات کابینت کوارتز توسط شرکت سازنده مشخص و به نمایندگان اعلام می شود. لازم به ذکر است کوارتزهای خارجی دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به کوارتز های تولید ایران هستند به طوریکه در برخی مواقع با توجه به وجود نمونه های مشابه استفاده از نمونه های خارجی مقرون به صرفه نمی باشد و استفاده از صفحات کابینت کوارتز ایرانی برای مصرف کننده از بابت هزینه ای که می خواهد صرف دیزاین آشپزخانه اش کند به صرفه تر است.

بخوانید: قیمت روز کوارتز توتم

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی صفحات کوارتز به همراه انواع برندهایی که در بازار موجود هستند چه نمونه های خارجی و چه نمونه های داخلی بپردازیم. این سنگ مخصوص رویه کابینت جزو بادوام ترین متریال های موجود در بازار است که علاوه بر طول عمر بالا خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد و با خیال راحت می توانید از آن در فضای آشپزخانه استفاده نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب نهایی صفحه کابینت با نظر و سلیقه خود شما صورت می گیرد چه بسا بهتر است جهت خرید بهتر و به صرفه تر این محصولات آنها را از نمایندگی هایشان در استانها تهیه نمایید.

5/5 - (30 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed